Kimdir

Cafer Mahiroğlu Kimdir, Nerelidir? Cafer Mahiroğlu Biyografisi

Cafer Mahiroğlu Kimdir, Nerelidir? Halk TV‘nin sahibi ve tekstil sektörünün önde gelen isimlerinden olan Cafer Mahiroğlu en çok merak edilen isimlerden oluyor. İngilizce öğrenmek için 1980 yılında İngiltere’ye giden ve tekstil sektörüne atılan Mahiroğlu, İngiltere’deki Select tekstil firmasının sahibidir ve 1991 yılında Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticiliğini yapmaktadır. İşte Cafer Mahiroğlu Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Cafer Mahiroğlu Kimdir, Nerelidir?

Halk TV‘nin sahibi olan Cafer Mahiroğlu, 1966 Sivas, Gürün, Akpınar köyü doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 58 yaşındadır. İş hayatına işçi olarak başlayan ve patronluğa yükselen bir insanı olarak tanınmaktadır. Liseden mezun olduktan sonra tekstil sektöründe işçi olarak çalışmaya başlayan Mahiroğlu, 1980 yılında İngilizce öğrenmek için İngiltere’ye gitmiştir.

1991 senesinde çalışanı olduğu Armondi tekstil şirketini satın alarak Top Shop, New Look, Dorothy, Perkins, Tesco, Evans gibi markaların üreticisi oldu.

2007 yılında İngiltere’nin büyük tekstil markalarından biri olan Select’i satın aldı. .

2008’de de Markofoni adlı online alışveriş sitesini satın aldı. Uluslararası dergi Forbes’in Türkiye versiyonu 2016 yılı Kasım sayısında Cafer Mahiroğlu’nun hikayesini kapak yaptı.

Cafer Mahiroğlu, İngiltere’nin en zengin 100 insanı arasında gösterilmektedir.

Dünyaca ünlü birçok markanın tekstil üretici olan Mahiroğlu 2020 yılının Halk TV satın almıştır.

Cafer Mahiroğlu: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu