Kimdir

Can Yaman Kimdir, Nerelidir? Can Yaman Hayatı ve Biyografisi

Oyuncu ve Avukat olan Can Yaman Kimdir, Nerelidir, Kaç yaşında? Sorularının yanıtlarını arayanlar için tüm bilinmesi gerekenleri paylaştık. Yeditepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi mezunu olan Can Yaman 1989, İstanbul doğumludur ve Baba tarafından Yugoslavya göçmedir. Can Yaman kamera karşısına ilk olarak Gönül İşleri dizisi ile geçmiştir. Gelin hep birlikte Can Yaman Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Can Yaman Kimdir, Nerelidir?

Türk oyuncu ve Avukat Can Yaman 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul‘da doğumludur. Can Yaman 2023 yılı itibariyle 34 yaşındadır. Babasının adı Güven Yaman, annesinin adı Güldam Can’dır. Baba tarafından Yugoslavya ve . Makedonya göçmenidir. İlkokul ve ortaokulu Bilfen Kolejinde tamamladıktan sonra İtalyan lisesi mezunu olan Can Yaman, Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesinin Hukuk Fakültesinde derecele tamamlamıştır. Mezun olduktan . sonra 1 yıl zorunlu staj için PriceWaterhouseCoopers adındaki dünyaca ünlü kurumsal bir firmada altı ay avukatlık yapmıştır. Can Yaman avukatlık yaparken, hobi olsun diye oyunculuk dersleri almıştır. Can Yaman ilk olarak kamera karşısına 2014 yılında Gönül İşleri dizisi ile geçmiştir. Yaman, iyi derecede İtalyanca ve İngilizce bilmektedir.


Can Yaman Hayatı ve Biyografisi

Avukatlık yaparken, hobi olsun diye Cüneyt Sayıl‘dan oyunculuk eğitimi alan Can Yaman ilk televizyon deneyimini 2014 yılında, yönetmenliğini Türkan Derya’nın yaptığı, başrollerini Sinem Kobal ile paylaştığı, Star TV’de yayımlanan Gönül İşleri adlı dizide Bedir Kocadağ karakteri ile yapmıştır. 2015-2016 yılları arasında, yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı, FOX’ta yayımlanan İnadına Aşk adlı dizide Yalın Aras karakterini . canlandırdı. 2016-2017 yılları arasında başrollerini Yeliz Kuvancı ile paylaştığı, kadrosunda Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker’in de yer aldığı Hangimiz Sevmedik adlı dizide Tarık Çam karakterini canlandırdı. 2017 yılında yönetmenliğini Çağrı Bayrak’ın yaptığı, başrollerini Özge Gürel ile paylaştığı, Star TV’de yayımlanan Dolunay adlı dizide Ferit Aslan karakterini canlandırdı. 2018-2019 yılları  arasında Star TV’de yayımlanan, Çağrı Bayrak ve Aytaç Çiçek’in yönettiği, başrollerini Demet Özdemir ile paylaştığı Erkenci Kuş adlı dizide Can Divit karakterini canlandırdı. 2020 yılında FOX’ta yayımlanan, başrollerini Özge Gürel ile paylaştığı, Deniz Yorulmazer’in yönettiği Bay Yanlış adlı dizide Özgür Atasoy karakterini canlandırdı.

Can Yaman: Instagram


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu