Kimdir

Cem Okullu Kimdir, Nerelidir? Cem Okullu Hayatı ve Biyografisi

Cem Okullu Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında? merak edilenler arasında yer aldı. Özellikle borsa sektöründe adı sıklıkla geçen Cem Okullu serveti ve şirketleri de merak edilenler arasında yer aldı. Son zamanlarda PETKİM ve TUKAŞ‘ ın borsada dalgalanmaları hakkında yorumları ile de gündeme gelen Cem Okullu Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik.

Cem Okullu Kimdir?

Borsadaki yatırımları ve sert alış satışları ile adından sıklıkla söz ettiren ünlü yatırımcı Cem Okullu Kimdir? en çok merak edilenler arasında yer aldı. Gıda sektöründe faaliyet gösteren Okullu Gıda’nın sahibi olan Cem Okullu, 1930’lu yıllarda kurulan Okullu Gıda’nın merkezi Ankara’dadır. Okullu Gıda, Cem Zeytin markası ile üretim ve satış yaparken, 20 sene evvel de kurumsal bir yapıya büründü. Cem ve Cengiz Okullu kardeşler, baba mesleklerini devam ettirmekte.

2014’te yüzde 81,5 hissesi OYAK (Ordu Yardımlaşma Kurumu) bünyesinde yer alan TUKAŞ, Okullu Gıda Maddeleri İnşaat şirketi, Cem Okullu ve Cengiz Okullu’ya satıldığı belirtildi. 1962 yılında Manisa’da kurulduktan 5 sene sonra ise OYAK tarafından satın alınan TUKAŞ, domates, salça ürünleri ve konserve üretimi yapıyor.


Cem Okullu Hayatı ve Biyografisi

Cengiz Okullu ve Cem Okullu, gıda sektöründe faaliyet gösteren Okullu Gıda’nın sahipleridir. 1930’lu yıllarda kurulan Okullu Gıda’nın merkezi Ankara’da bulunuyor. Okullu Gıda, Cem Zeytin markası ile üretim ve satış yaparken, 20 sene evvel de kurumsal bir yapıya büründü. Cem ve Cengiz Okullu kardeşler, baba mesleklerini devam ettiriyor.

1962’de Manisa’da kurulan, kurulduktan 5 yıl sonra da OYAK tarafından satın alınan Tukaş, salça, domates ürünleri ve konserve üretimi yapıyor. Tukaş’ı satın alan şirket sahiplerine ise Hurriyet.com.tr ulaştı. Okullu Gıda, Cem Zeytin markası ile üretim ve satış yapıyor. Kuruluşu 1930’lara dayanan Okullu Gıda, 20 yıl kadar önce de kurumsal bir yapıya kavuştu. Cem ve Cengiz Okullu kardeşler baba mesleklerini sürdürüyor.


İlginizi Çekebilir 👇

👉Prof. Dr. Dursun Buğra Kimdir, Nerelidir? Dursun Buğra Hayatı ve Biyografisi

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu