Kimdir

Cem Özkök Kimdir, Ne İş Yapıyor? Cem Özkök Hayatı ve Biyografisi

Cem Özkök Kimdir, Ne İş Yapıyor? Cem Özkök Hayatı ve Biyografisi. Başarılı iş insanları arasında yer alan Cem Özkök Kaç Yaşında, aslen nereli? Cem Özkök Ne Mezunu? araştırılmakta. Gelin birlikte Cem Özkök hakkında merak edilenleri öğrenelim…

Cem Özkök Kimdir?

Yaptığı projelerle adından sıklıkla söz ettiren Cem Özkök Kimdir? araştırılmakta. Bir çok başarılı projede yer alan ve bununla birlikte sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Cem Özkök hayatı merak edilmekte. Hem yurt dışında hem de yurt içinde profesyonel kariyeri için emin adımlar atan Cem Özkök 1960 yılında İskenderun’da dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 63 yaşındadır ve aslen İskenderunludur. 

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; lise eğitimini Türkiye’de bitiren Cem Özkök, ardından ise 1977 yılında Hamburg Üniversitesi’nde ön lisansını almış ve sonrasında 1984 senesinde Hamburg Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.


Cem Özkök Hayatı ve Biyografisi

Yurt dışında bitirdiği üniversite sonrasında eğitimine ve kariyerine devam eden Cem Özkök, profesyonel kariyerine Türkiye’de devam etmeye karar vermiştir. 1984 yılında Türkiye’ye dönmüş ve Özkökler AŞ’de Proje Mühendisi olarak profesyonel hayatına başlamıştır.  Cem Özkök, Yurtdışında edindiği bilgi ve deneyi ve tecrübeleri Özkökler AŞ’ye taşımış ve sırasıyla Proje Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar yükselmiştir.

Daha önceki yıllarda, proje yönetimi, enerji projeleri, endüstriyel inşaatlar, doğrudan yabancı yatırımlar, ihaleler ve ortaklıklar gibi konularda önemli tecrübelere sahip olan Cem Özkök; bu deneyim ve tecrübeleri sayesinde1993 yılında Güriş Holding’e katılmıştır.

Ülkemizde yenilenebilir enerjide lider kuruluşlarından biri olan GÜRİŞ Holding bünyesinde, özellikle jeotermal, rüzgâr ve hidroelektrik yatırımları konusunda deneyim sahibi olan Özkök, Grup bünyesindeki çeşitli şirketlerde iş geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmekte olup, ayrıca Hidroelektrik Santralları Sanayi İşadamları Derneği (HESİAD) Yönetim Kurulu üyesi ve 2017’den bu yana GÜYAD Yönetim Kurulu Başkanlığını da sürdürmektedir.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu