Kimdir

Cemre Birand Kimdir, Nerelidir? Cemre Birand Hayatı ve Biyografisi

Cemre Birand Kimdir, Nerelidir?. Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand 1946 İstanbul doğumludur. Amerika, Grenoble Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra Milliyet Gazetesi Dış Haberler Servisi’nde çalışmaya başladı. İşte Cemre Birand Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Cemre Birand Kimdir, Nerelidir?

Cemre Birand da 2013 yılında hayatını kaybeden eşi gibi bir gazeteci ve yazardır. Cemre Birand Posta, Sabah ve Hürriyet gazetelerinde yazılar yazmıştır. Cemre Birand, 21 Mayıs 1946’da İstanbul‘da doğdu. İlkokula New York’ta başladı, İstanbul Nilüfer Hatun’da bitirdi. Liseyi Arnavutköy Amerikan Kız Koleji’nde okudu, Grenoble Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu.

Milliyet Gazetesi Dış Haberler Servisi’nde çalıştı, Shell’de reklam müdür yardımcılığını yaptı. 1971 yılında Mehmet Ali Birand ile evlendi. 1977 yılında Umur Ali adında bir oğlu oldu. 2010 yılında Umberto Ali adında bir torunu oldu.


Cemre Birand Hayatı ve Biyografisi

Cemre Birand ilk olarak üniversite eğitiminden sonra Milliyet Gazetesi Dış Haberler Servisi’nde çalışmaya başladı. Shell’de reklam müdür yardımcılığını yaptı.

1972-1979 yılları arasında NATO arşivinde, 1979-1986 yılları arasında NATO Siyasi Dairesi Enformasyon Servisi’nde Türkiye Masası Sorumlusu olarak çalıştı.

1986-1991 yılları arasında 32. Gün programında çalıştı. 1991 yılında Türkiye’ye döndü. Posta, Sabah ve Hürriyet gazetesinde seyahatleriyle ilgili yazılar yazdı.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu