Kimdir

Çetiner Çetin Kimdir, Ne İş Yapıyor? Çetiner Çetin Kaç Yaşında? Çetiner Çetin Hayatı ve Biyografisi

Çetiner Çetin Kimdir, Ne İş Yapıyor? Çetiner Çetin Kaç Yaşında? Çetiner Çetin Hayatı ve Biyografisi. Katıldığı programlar ve yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen Çetiner Çetin hakkında tüm merak edilenleri  öğrenelim…

Çetiner Çetin Kimdir?

Gazeteci olarak tanınan Çetiner Çetin merak edilen isimler arasında yer aldı. Dış politika ve güvenlik konularında yorumları ile sık sık ekranlarda gördüğümüz Çetiner Çetin, 1977 yılında Hakkâri’de dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 46 yaşındadır ve aslen Hakkarilidir. 

Birçok farklı kanal ve gazetede çalışan Çetin Çetiner’in eğitim hayatından bahsedecek olursak; Ankara Üniversitesi mezunudur. Medya sektöründe ki kariyerine NTV, Yeni Şafak Gazetesi ve Habertürk Gazetesi gibi önemli medya kuruluşlarında görev alarak başlamıştır. Günümüzde gazeteci ve Haber Koordinatörlüğü yapmaktadır.


Çetiner Çetin Hayatı ve Biyografisi

Günümüzde medya sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Çetiner Çetin, aslen Hakkarilidir. ilk ve orta öğretimini Hakkari’de tamamladıktan sonra Üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesinde tamamlamıştır. Çalışma hayatına staj döneminde başlayan Çetin, dış politika ve güvenlik konularında uzmanlaşmış bir gazetecidir.

Gazetecilik kariyerine NTV ve Yeni Şafak Gazetesi’nde başlamıştır. Günümüzde ise Habertürk’te Dış Politika ve Güvenlik Politikaları Yayın Koordinatörü olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Instagram Çetiner Çetin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu