Blog

Daha Hızlı Ödev Yapmak için Sosyal Ağları Kullanmanın 10 Yolu

Daha Hızlı Ödev Yapmak için Sosyal Ağları Kullanmanın 10 Yolu. Ebeveynler genellikle çocuklarına sosyal medyadan inmelerini ve ödevlerini yapmalarını söyler. Peki ya bu ödevleri yapmalarına yardımcı olmak için sosyal medyayı kullanabilirlerse? Ödevlerinizi daha hızlı yapmak için sosyal ağları kullanabileceğiniz bazı yollar …

Twitter’da bir tartışma konusu bulun

Hakkında yazmak için güncel bir iş konusu bulmanız gerekiyorsa, trend olan etkinlikler için Twitter’da arama yapın. İnsanların ne hakkında konuştuğunu göreceksiniz ve bu çok ilginç gerçekleri ortaya çıkarabilir. Haberler bugünün dünyasında hızla dolaşıyor ve hashtaglere bakarak insanların neler hakkında konuştuğunu görebilirsiniz.


Google Hangouts’u kullanın

Şirketler beyin fırtınası yapmak istediğinde, genellikle odak grupları tutarlar. Kendi “Ödev grubunuzu” tutmak için Google Hangouts’u kullanın. Konuları sınıf arkadaşlarınızla veya dünyanın herhangi bir yerindeki diğer öğrencilerle tartışmanın iyi bir yoludur.


Hızlı yanıtlar için bir anket oluşturun

Bir argümanı yedeklemek veya bilgi sağlamak için bazı istatistiklere mi ihtiyacınız var? Sosyal bilimler, eğitim veya politika gibi konular üzerinde çalışıyorsanız, konunuzla ilgili bazı hızlı yanıtlar getirecek ve sosyal medyada yayınlayacak bir anket oluşturmak basit bir konudur. Bununla birlikte, sorularınızı şekillendirmek için biraz düşünün, çünkü sorularınızı o kadar yüklü hale getirme tuzağına düşmek çok kolay, sadece bir cevap verebilirler. Mümkün olduğunca açık olmalarını istiyorsunuz.


Facebook’ta bir uzman bulun

Konunuzdaki uzmanların adlarını biliyorsanız, Facebook’ta profilini aramayı deneyin. İsimleri ortak bir isim değilse bu elbette daha kolay olacaktır, ancak yaşadıkları şehre veya çalıştıkları kuruma daraltabilirsiniz. Doğru kişiye sahip olduğunuzdan emin olduktan sonra, onlara bir mesaj gönderin veya sorunuzda etiketleyin, sorunuzu görecekler. Daha sonra araştırmanız için kaynaklar veya araştırmanız için açılar ve yararlı kaynaklar önerebilirler.


YouTube’da video izleyin

YouTube komplo teorisyenlerinin korsan filmleri ve videolarını sıralamıyor; çok yararlı dersler, ders kayıtları ve belgeseller var. Üzerinde çalıştığınız konuyu arayın ve bol miktarda malzeme bulacaksınız. Ve daha da fazlası, şimdi Youtube videolarını kaydedebilirsiniz . Sadece müzik videoları veya kedilerin sevimli klipleri ile dikkatinizi dağıtmayın!


LinkedIn’de bir “işletme profili” oluşturun

İşletme çalışmaları okuyorsanız, LinkedIn’de bir profil veya Facebook’ta bir işletme sayfası oluşturun. Aslında, bu her türlü konu için yararlı olabilir ve sosyal medyanın iş amaçlı nasıl kullanılabileceği hakkında size çok şey öğretebilir. Örneğin, bilginin ne kadar hızlı yayılabileceğini göstermek, takipçilerin sayısı ve ne kadar hızlı büyüdüklerine ilişkin istatistiksel bilgiler toplamak veya basit bir ücretsiz web sitesi kurmak ve web sitenizi nasıl paylaşacağınız üzerine bir çalışma derlemek için bir sosyal medya sayfası kullanabilirsiniz. ve trafiği artırın.


Pinterest kaynak panosu oluşturma

Pinterest, sadece sevimli kıyafetlerin ve en sevdiğiniz Instagram resimlerinin kaydedilmesi ile ilgili değil, aynı zamanda ödeviniz için yararlı olabilecek kaynakları kaydetmek için de kullanılabilir. Bir web sitesindeki yararlı bir sayfaya bakmayı ne sıklıkta hatırladığınızı düşünün, ancak aradığınızda tekrar bulamıyor musunuz? Pinterest’teki panonuza sabitlediğinizde bir daha asla bir sayfa kaybetmezsiniz.


Brainly

Brainly , insanların ödev sorularını cevaplamasına yardımcı olmak için özel olarak kurulmuş bir sosyal ağdır. Meksika-Amerikan Savaşı’nın nedenini, bir kitabın temalarını veya Einstein’ın görelilik teorisinin ne hakkında olduğunu bilmeniz gerektiğinde, burası gidilecek yer. Facebook hesabınızı veya bir e-posta adresinizi kullanarak kaydolabilirsiniz.


Sınıfınız için bir Whatsapp grubu oluşturun

Sınıf arkadaşlarınızla bir Whatsapp grubu oluşturun ve faydalı kaynakları paylaşabilir, fikirleri beyin fırtınası yapabilir ve ortak projeler üzerinde çalışabilirsiniz. Grubu yalnızca iş için tutmak ve daha fazla sosyal yorumdan vazgeçmemek önemlidir. Whatsapp’ın tek dezavantajı, uzun yorum yazmanın can sıkıcı olabileceğidir, bu nedenle yorumlarınızı mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışın.


Kişisel bir blog oluşturun

Blog oluşturmak, bir projedeki ilerlemeyi izlemek için mükemmel bir yoldur. Konunuzun tek ebeveynli aileler olduğunu varsayalım. Tek bir babanın hayatını hayal eden bir blog oluşturabilirsiniz (genellikle bekar ebeveynlerin kadın olduğu varsayılır, bu yüzden hemen daha sıradışı ve yenilikçi bir yaklaşım alacaksınız). Veya blogunuz bekar ebeveynlerle yapılan görüşmeleri detaylandırabilir. Ayrıca dünyadaki hükümetlerin bekar ebeveynlere nasıl davrandığı hakkında da konuşabilirsiniz. Kısacası, bir blog kolayca güncellenebilir, yayınlamak ücretsizdir ve tüm gönderiler kolay başvuru için arşivlenecektir.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu