Kimdir

Deniz Yücel Kimdir, Nerelidir? Deniz Yücel Hayatı ve Biyografisi

Deniz Yücel Kimdir, Nerelidir? Deniz Yücel Kaç Yaşında? CHP parti meclisinde sözcü olarak seçilen Deniz Yücel en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. 28. dönem İzmir Milletvekili ve İzmir CHP il başkanı Deniz Yücel Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenlere bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Deniz Yücel Kimdir?

Avukat ve siyasetçi Deniz Yücel, 1977 İzmir doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 46 yaşındadır. İzmir Atatürk lisesi mezunu olan ‘Yücel’ 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2001 yılında serbest Avukat olarak çalışmaya başlamıştır.

Deniz Yücel, Gönenç Bilgen Yücel ile evlidir ve iki çocuk babasıdır. İyi seviyede İngilizce konuşmaktadır.


Deniz Yücel Hayatı ve Biyografisi

Deniz Yücel 1999 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılmıştır. 2014 Türkiye yerel seçimleri sonrasında Buca’dan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisine girdi ve CHP grup sözcüsü oldu. 7 Ocak 2018 ve 8 Şubat 2020’de yapılan CHP İzmir il kongrelerinde il başkanı seçildi. 26 Aralık 2022’de milletvekili adayı olmak için il başkanlığından istifa etti.

2023 Türkiye genel seçimlerinde İzmir 2. bölgeden milletvekili seçildi. 25 Mayıs 2023’te milletvekili mazbatasını alarak göreve başladı. 38. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayında Parti Meclisine seçildi.

11 Kasım 2023 tarihinde yapılan CHP parti meclisi toplantısında Deniz Yücel parti sözcüsü olarak seçilmiştir.


Deniz Yücel: Twitter

Deniz Yücel: Facebook

Deniz Yücel: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu