Kimdir

Derya Taşbaşı Kimdir, Nerelidir? Derya Taşbaşı Hayatı ve Biyografisi

Derya Taşbaşı Kimdir, Nerelidir?. Bir dönem oyunculuk yapan ve ekranlarda boy gösteren Derya Taşbaşı merak edilmekte. Özellikle de Mutfak Bahane programı sunucusu olmasından sonra dikkatleri üzerine çeken Derya Taşbaşı Kaç Yaşında, Aslen Nereli? Gelin birlikte Derya Taşbaşı Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Derya Taşbaşı Kimdir?

Öğrencilik yıllarından itibaren sürekli oyunculuk kariyerine odaklanan Derya Taşbaşı, 24 Mayıs 1985, Mönchengladbach, Almanya doğumludur. Ortaokul ve lise eğitimini Köln’nün Rhein Gymansium okulunda tamamlayarak, bir Avrupa Birliği Projesinde yer almak için 2004 yılında İstanbul’a geldi. Ardından projenin sonlanmasıyla Türkiye’de hayatına devam etme kararı alan Derya, İstanbul’da uluslararası şirketlerde müşteri temsilcisi olarak çalışıp, aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı okudu.

Bu alanda yarışma sonuçları ödüllere sahip oldu ve Burslu Milano Domus Akademi de bir dönem okuma şansı oldu. Öğrencilik yıllarında oyunculuk ve sunuculuğa olan ilgisi ağır basan ve dizi oyunculuğuna başlayan Derya, Arka Sıradakiler isimli gençlik dizisinde ilk kamera önü deneyimini yaşarken, oyunculuk kariyerine Kanıt ve Kolej Günlüğü dizilerinde devam etti. Ayrıca bu sure zarfında çeşitli reklam kampanyalarının yüzü olarak ekranlarda yerini aldı.


Derya Taşbaşı Hayatı ve Biyografisi

Öğrencilik yıllarında oyunculuk ve sunuculuğa olan ilgisi ağır basan ve dizi oyunculuğuna başlayan Derya, Arka Sıradakiler isimli gençlik dizisinde ilk kamera önü deneyimini yaşarken, oyunculuk kariyerine Kanıt ve Kolej Günlüğü dizilerinde devam etti. Ayrıca bu süre zarfında çeşitli reklam kampanyalarının yüzü olarak ekranlarda yerini aldı.

TRT Spor’ da 295 bölüm yayınlanan Haydi Spora isimli programın sunuculuğunu yapan Derya Taşbaşı, Kanal 7 ekranlarında sunuculuğunu yaptığı Uçan Halı programıyla, seyircilere dünyanın en çok merak edilen ülkeleri ve şehirlerinden seslendi. Son olarak da TRT Avaz ekranlarında Türk Halk oyunlarını tanıtan Türk Dansları isimli programı hazırlayıp sunmaya başladı.


Derya Taşbaşı Sunduğu TV Programları

  • TRT Spor – Haydi Spora
  • Kanal 7 – Uçan Halı
  • TRT Avaz – Türk Dansları
  • TRT Okul – Fotoğraf Okulu
  • TRT Türk – Her Yer Türkiye
  • Show TV – Show Dünyası
  • ATV- Mutfak Bahane (2022-)

İnstagram 👉 Derya Tasbaşı

İlginizi Çekebilir 👇

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu