Kimdir

Dilay Özdemir Kimdir, Kaç Yaşında? Dilay Özdemir Hayatı ve Biyografisi

Dilay Özdemir Kimdir, Kaç Yaşında? Dilay Özdemir Hayatı ve Biyografisi. Voleybolcu olan Dilay Özdemir son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Pasör mevkiinde maçlarda oynayan başarılı voleybolcu Dilay Özdemir Nerelidir? Gelin birlikte Dilay Özdemir hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Dilay Özdemir Kimdir?

Spor kariyerinde genç yaşlarda başlayan Dilay Özdemir Kimdir? merak edilmekte. Genç sporcu Voleybol spor dalında pasör olarak maçlarda oynamaktadır. Özellikle Sultanlar Ligi ekiplerinden Eczacıbaşı kulübünde pasör mevkiinde oynayan voleybolcu. Çifte lisans ile aynı zamanda Beşiktaş kulübünde de forma giymektedir. Bununla birlikte bir de Türkiye kadın Milli Takımı’nda da görev yapmaktadır.

2005 yılında İstanbul’da dünyaya gelen başarılı Voleybolcu Dilay Özdemir, 2024 yılı itibari ile 19 yaşındadır. Dilay Özdemir spor hayatından ve kariyerinden bahsedecek olursak; Spor kariyerine atletizm ve jimnastik küçük yaşlarda başlayan Dilay Özdemir, voleybola 2014 yılında Eczacıbaşı altyapısında başlamıştır. 16 yaşındayken U-19 Türkiye Gençler Şampiyonası’nda ‘En İyi Pasör Ödülü’nü kazanmış, aynı sezon kulübü Eczacıbaşı’nda A Takım’a yükselmiştir.

2021-22 sezonunu Eczacıbaşı A Takımı’yla oynamış, çifte lisans ile Beşiktaş JK kulübünde de maçlara çıkmıştır. Kulübü Eczacıbaşı aynı sezonun sonunda CEV Cup’ı kazanmıştır. 2022-23 sezonunda da Eczacıbaşı A Takım kadrosunda yer almakta, ayrıca Beşiktaş JK ile de maçlara çıkmaktadır.


Dilay Özdemir Hayatı ve Biyografisi

Başarılı genç sporcu Dilay Özdemir; Dilay Özdemir 2022 Ağustos ayında 17 yaşına basmasına karşın, daha önce formasını giydiği U-17 ve U-18 Milli Takımlar’ın ardından halihazırda U-19 Milli Takım’da pasör olarak görev yapmaktadır. 2020 yılında U-17 Milli Takım ile FIVB Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanmış, 2022’de U-19 Milli Takım’la çıktığı Avrupa Şampiyonası’nda da takımıyla birlikte 5’inci olmuştur.

Küçük yaş kategorilerinde birçok kez kürsü yapan Özdemir, U-19 seviyesinde 2022 yılında Avrupa Gençlik Olimpiyat Oyunları Festivali’ni (EYOF) ve Balkan Şampiyonası’nı gümüş madalyayla tamamlamıştır. Özel hayatından bahsedecek  olursak; annesi eski voleybolcu Zeynep Özdemir, babası da Milli formayı 200’ün üzerinde kez giymiş olan ve halihazırda antrenörlük yapmakta olan Barış Özdemir’dir.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu