Yaşam

Diş Beyazlatma Fiyatları 2024 (Devlet/Özel)

Diş Beyazlatma Fiyatları 2024 (Devlet/Özel). Diş beyazlatma, diş yüzeyinde oluşan sigara çay, kahve, kola lekelerini gidererek dişinizi doğal rengine dönüştürme işlemidir. Diş beyazlatma işlemi öncesi işler üzerinde var olan tartar, plak ve diş taşları temizlenerek diş yüzeyleri beyazlatma işlemine hazır hale getirilir. Diş beyazlatma işlemleri için ofis tipi ve ev tip olarak adlandırılan iki farklı beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Diş Beyazlatma işlemi seçtiğiniz beyazlatma tipine ve beyazlatılacak diş sayısına göre fiyatı belirlenmektedir.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2024

Diş beyazlatma işlemi iki farklı yöntemle yapılmaktadır ama en çok tercih edilen ofis tipi diş beyazlatma olarak adlandırılan lazer yöntemi ile beyazlatma işlemidir. Bu işlem 15 – 20 dakika sürmektedir. Bu işlem sonrası diş renginiz 1-2 ton açılır.

Ofis tipi diş beyazlatma fiyatları 2024 yılı güncel fiyatı 1000 TL ile 2000 TL aralığında değişmektedir. Muayene sonrası ofis tipi diş beyazlatma ücreti hekim tarafından belirlenir.

Ev tipi diş beyazlatma, diş hekiminin gözetiminde evde uygulanan bir yöntemdir. Ev tipi beyazlatma yönteminde diş hekimi hastanın alt ve üst çene ölçülerini alır, sonrasında hastanın çene yapısına uygun diş beyazlatma şeffaf plağını üretir. Diş renginin açılacağı tona göre diş hekimi plak ile birlikte beyazlatıcı jel hastaya verilerek nasıl kullanacağı noktasında bilgilendirir. Hasta 2-3 hafta süreyle beyazlatıcı jel ile doldurduğu plağı günde 4-5 saat kullanarak takar. Uzun süre kullanım neticesinde diş rengi açılarak daha beyaz bir gülüş elde edilir.

Ev tipi diş beyazlatma fiyatları 700 TL ile 1000 TL aralığında değişmektedir. Ev tipi diş beyazlatma fiyatları hekim tecrübesi ve kullanılan malzeme türüne bağlı olarak değişmektedir. En doğru diş beyazlatma fiyatı diş hekiminin muayenesi sonrasında net olarak belirlenebilir.

Lazerle diş beyazlatma ev tipi göre daha uzun sürer gider. Lazerle diş beyazlatma kalıcılık süresi, ağız ve diş hijyeninin korunması halinde 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir.

Genel olarak diyebiliriz ki diş beyazlatma fiyatları 2024 yılında 700 TL il 2000 TL arası seçtiğiniz diş beyazlatma yöntemine göre değişmektedir.


Diş Beyazlatma Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş beyazlatma tedavisinden sonra birçok hasta da hassasiyet görülebilmektedir. Bu hassasiyet bir veya üç gün içerisinden yok olmaktadır. Diyet listesine beyazlatma yönteminden sonra mutlaka uyulması gerekmektedir. Sigara, kahve ve vişne gibi içecekler en az bir hafta içilmemelidir. Eğer dikkat etmezseniz dişleriniz tekrar eski haline dönecektir diyebilirim. Ama eğer bunlara dikkat ederseniz, dişlerinizin beyazlığı uzun süre devam edecektir.


Diş Beyazlatmada Yaş Sınırı Bulunur Mu?

18 yaşını doldurmuş olan her birey bu beyazlatma yöntemini kullanabilmektedir.

Diş Beyazlatmada Ağrı Oluşur Mu?

Kesinlikle ağrı oluşturmaz. Acısız ve sızısız bir yöntemdir diyebilirim.


Lazer Yöntemi İle Diş Beyazlatma Ne Kadar Kalıcıdır?

Eğer ağız ve diş hijyeninize dikkat ederseniz, kalıcılık altı ay ve bir sene olarak değişim gösterir.


Diş Beyazlatma Yönteminin Yan Etkisi Bulunur Mu?

En çok olan yan etkilerden bir tanesi de dişteki hassasiyet oluşumudur. Hassasiyet miktarı kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bazı kişilerde hassasiyet durumu hiç görülmemektedir diyebilirim. Hassasiyet giderici jeller bu durumda kullanılabilir. Rahatsızlık durumunuza göre doktorunuzla görüşebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Diş Teli Takan Devlet Hastaneleri Fiyatları 2024 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu