Kimdir

DJ Mahmut Orhan Kimdir, Kaç Yaşında? Mahmut Orhan Hayatı ve Biyografisi

DJ Mahmut Orhan Kimdir, Kaç Yaşında? Mahmut Orhan Hayatı ve Biyografisi. Dünyada Ünlü olan DJ Mahmut Orhan Nereli? Mahmut Orhan Nasıl Fenomen Oldu? araştırılmakta. Mahmut Orhan Nerede Yaşıyor, evi nerede? gelin birlikte Mahmut Orhan hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

DJ Mahmut Orhan Kimdir?

Müzik sektöründe adından sık sık söz ettiren DJ Mahmut Orhan Kimdir? merak edilmekte. Başarıları ile dünya çapında tanınan ve sevilen DJler arasında yer almaktadır. DJ olması yanı sıra prodüktör olarak da başarılara imza atan Mahmut Orhan, sosyal medyada en çok paylaşılan videoları ile sık sık gündeme gelmekte.  1993 yılında Bursa’da dünyaya gelen DJ Mahmut Orhan, 2023 yılı itibari ile 30 yaşındadır ve aslen Bursalıdır. 

Kısaca DJ olma serüveninden bahsedecek olursak; aslında DJ’lik hayatına 16 yaşındayken başlamıştır. 2011 yılında deep house, indie dance ve nu disco üzerine olan Orhan, müzik sektörüne ilk adımını atmıştır.2012 yılında ise; “Little Buddha 5”, “Fringe”, “Siddharta Dubai” ve “Céiron” parçalarını yayınladı. Kendine özgü tarzı ve sempatik tavırları ile kısa sürede adubdab söz ettiremeyi başaran ünlü DJ Mahmut Orhan,  doğu enstrümanları ile batı müziğini harmanlamaktadır.


Mahmut Orhan Hayatı ve Biyografisi

 

Genel olarak Mahmut Orhan hayat hikayesinden ve ünlü olmadan önceki hayatından bahsedecek olursak; babası emekli oto boyacısı olan Mahmut Orhan, 11 Ocak 1993’te Bursa‘da üç kardeşten en küçüğü olarak dünyaya gelmiştir. Bursa’da bir ses sistemi malzemelerini taşıyarak hayata başlayan Mahmut Orhan, orada müziğe olan ilgisini fark etmiş ve bunun üzerine yoğunlaşmıştır.

Aslında Müzik eğitimi almamış ama buna karşın kendini çok güzel yetiştiren Mahmut Orhan, 16 yaşında başladığı Dj’lik kariyerini kendi çabalarıyla öğrenerek, yetenekli müzisyenleri dinleyerek devam ettirmiştir. Bunun üzerine ise ; 2012 yılında Mixology DJ Academy’den mezun olmuştur. Kendine özgü doğu batı sentezinde parçalar yaratan Orhan,İlk albümü olan Chilai’yi 2014’te Beachside Records aracılığıyla çıkarttı ve derleme albüm yayımlayan en genç Türk oldu. “Feel” parçası ile pek çok ülkedeki listelerde ilk 10 içerisinde yer aldı.

Mahmut Orhan şimdilerde klipleri 200 milyon kez tıklanan; Tarkan, Ajda Pekkan gibi starlar ile çalışan isimler arasında yer alıyor. Şarkıları dünyanın en ünlü kulüplerinde çalıyor, en popüler müzik festivallerinde sahne alıyor.

Mahmut Orhan Ödülleri :

  • 2017 – GQ Man of The Year 2017 – “Yılın DJ’i ödülü

Mahmut Orhan Albümleri :

  • 2018 – BİR
  • 2018 – 6 Gün (Tek)
  • 2017 – Kurtar Beni (feat. Eneli) (Single)
  • 2016 – Chilai Deluxe Set
  • 2016 – Feel (feat. Sena Şener) (Single)
  • 2011 – İstenmeyen Hayat

Instagram’da Mahmut Orhan 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu