Kimdir

Doç. Dr. Nejat Altıntaş Kimdir, Nereli? Doç. Dr. Nejat Altıntaş Hayatı ve Biyografisi

Doç. Dr. Nejat Altıntaş Kimdir, Nereli? Katıldığı TV programlarında yaptığı Göğüs Hastalıkları ve uyku problemleri hakkında yaptığı açıklamalarla merak edilen isimler arasında yer alıyor.  Uyku ve Göğüs Hastalıkları alanında ihtisas yapan Doç. Dr. Nejat Altıntaş Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde derledik.

Doç. Dr. Nejat Altıntaş Kimdir?

Doç. Dr. Nejat Altıntaş, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Süreyyapaşa Hastanesi Göğüs Hastalıkları Hastanesinde Göğüs Hastalıkları Uzmanlığı alanında ihtisasını tamamladı. Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmıştır.

Daha sonra 19 Mayıs Üniversitesi Tip Fakultesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında görev yapmıştır. Samsun’da görev yaparken ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinin Tıp sınavları olarak bilinen USMLE sınavlarından Step1, Step2 ve Step 3 sınavlarının her üçünü ve ingilizce TOEFL sınavını başarıyla geçmiş ve Harvard Tıp Fakültesi Uyku Kliniğinde research asistanı olarak American Thorasic Society başkanı Prof.Dr. Atul Malhotra’nın yanında çalışmıştır.

Daha sonrasında Pittsburgh Universitesi Uyku kliniğine gelmiş ve Post-doctoral fellowship programını, American Academia of Sleep Medicine Başkanı Prof.Dr. Patrick Strollo’nun yanında yapmıştır.
2015 senesinde Holllanda’da Avrupa Göğüs Hastalıkları Board sınavını yine başarıyla geçmiş ve “European Diploma in Respiratory Medicine”diplomasını almaya hak kazandı.

Eğitimlerinin ardından Türkiye’ye dönen Nejat Altıntaş Namık Kemal Üniveristesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalına başlayan Altıntaş, 2016 senesinde Türk Göğüs Hastalıkları Board sınavını geçmiştir. 2017 senesinde doçentlik sınavını başarıyla geçerek Göğüs Hastalıkları Doçenti ünvanını almıştır.

Halen Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmasını sürdüren Altıntaş, Journal of Turkish Sleep Medicine dergisinin Editör yardımcılığı görevini de üstlenmektedir. Aynı zamanda Torakd Derneği Uyku çalışma Gurubu sekreteridir.


Doç. Dr. Nejat Altıntaş Hayatı ve Biyografisi

Doç. Dr. Nejat Altıntaş, Uyku hastalıkları alanında uzmanlaşmış olan Altıntaş, Avrupa Hastalıkları, Harvard Tıp Uyku Fellow, Pittsburgh Üniversitesi Uyku, İmperial College Uyku ve Roma Üniversitesi Uyku gibi dünyaca ünlü kurum ve üniversitelerde eğitim almıştır.

Özgeçmişindeki başarılarıyla Türkiye’nin en iyi hekimleri arasında yerini alan Doç. Dr. Nejat Altıntaş , özellikle uyku hastalıkları alanında ülkemizde alternatifsiz hekimlerden biridir. Pandemi döneminde de gösterdiği performansıyla Türkiye’de tanınırlığı ve güvenilirliği kitlelere ulaşmıştır.

Modern tıp ile alternatifleri harmanlamış ve birçok yeniliklerin önünü açmış olan Altıntaş, felsefesi olarak “Önce sağlık, sonra insan” ilkesini benimsemektedir. Halihazırda çalışmalarına devam etmektedir ve sağlık alanındaki çalışmalarıyla gelecekte de başarılı bir hekim olarak yoluna devam edeceği öngörülmektedir.

2023 yılında klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak Uzman klinik psikolog unvanını almıştır.


Kaynak: doktoruyku.com.tr

Doç. Dr. Nejat Altıntaş: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu