Dünyanın En İyi 10 Tıp Fakültesi

Araştırma ve dünyanın en  iyi tıp fakültesini mi arıyorsunuz? En iyi araştırma programını seçmenize yardımcı olmak için dünyanın en iyi on üniversitesinin listesi.

10. Harvard Üniversitesi

Harvard Üniversitesi’nin bir birimi olan Harvard Tıp Okulu, Boston, Massachusetts’te bulunmaktadır. United States News and World Report’a göre, ABD’de 1 numaralı tıp fakültesi oldu. Birçok Nobel ödülü sahibi. Okulun fakültesi eğitim ve klinik bakım hedefine adanmıştır.

9. Cambridge Üniversitesi

1976 yılında kurulan üniversitenin Klinik Tıp Fakültesi, dünyanın en iyi ikinci tıp okuludur. Addenbrooke’un İngiltere’deki Cambridge Bio-Medical Campus’taki hastanesinde yer almaktadır. Öğrencilere mükemmel tıp eğitimi ve klinik eğitim sağlar.

8. Yale Üniversitesi

Yale Tıp Fakültesi 1910 yılında kurulmuştur. Connecticut, New Haven’da bulunan Yale Üniversitesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır. Dünyadaki en iyi üçüncü tıp fakültesidir. Biyolojik tıbbi araştırmaları için çok popüler.

7. Londra Üniversite Koleji (UCL)

ABD raporuna göre, tıbbi araştırma için dördüncü en iyi kolej. İngiltere’de, Londra’da bulunan kolej 1834’ten beri eğitim sunmaktadır. En iyi klinik alanlara ve seçkin fakültelere sahiptir. Klinik tıp Üniversite Koleji Hastanesinde alınır.

6. Londra İmparatorluk Yüksek Okulu

Londra İmparatorluk Koleji dünya çapında en iyi tıp fakülteleri arasında 5. sıradadır. Kolejin ana kampüsü Londra’nın merkezindeki Güney Kensington bölgesinde bulunmaktadır. Kolej, bilim, tıp, işletme ve mühendislik alanında uzmanlaşmıştır. 1997 yılında üniversitenin Tıp Fakültesi başladı.

5. Oxford Üniversitesi

İngiltere’nin en eski üniversitelerinden biridir ve ilk on listesinde 6. sıradadır. Üniversitenin Tıp Bilimleri Bölümü,

4. Chicago Üniversitesi

Illinois, Chicago’da bulunan Pritzker Tıp Okulu, dünyanın en iyi yedinci kolejidir. Chicago Üniversitesi Biyolojik Bilimler Bölümü’nün MD verme birimidir. Okul, kadın sağlığı, AIDS ve birinci basamak bakım programları için çok popülerdir. Chicago Üniversitesi Tıp Merkezi, okulun ilk öğretim hastanesidir.

3. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Tıp Fakültesi, Harvard Üniversitesi tıp fakültesiyle bağlantılıdır. Harvard-MIT Sağlık Bilimleri ve Teknolojisi olarak bilinir. 1970 yılında kurulan ABD’deki en eski ve en büyük biyo-medikal mühendislik programlarından biridir. İnsan sağlığı alanında araştırma için olağanüstü bir sicile sahiptir.

2. California Teknoloji Enstitüsü

Caltech olarak da bilinen California Teknoloji Enstitüsü, dünyanın en iyi on tıp fakültesi arasındadır. Okul 1919 yılında kurulmuştur. Okul Kimya, Tıp ve Fizik alanlarında beş Nobel ödülü almıştır.

1. Columbia Üniversitesi

Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi 1920’lerde kuruldu. İlk on listesinde onuncu sırada yer almaktadır. Bu merkezin dört profesyonel okulu Diş Hekimliği Fakültesi, Hemşirelik Okulu, Maliman Halk Sağlığı Okulu ve Doktorlar ve Cerrahlar Koleji’ni içermektedir.

6 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Mükemmel Öğrenci Olmanın En İyi 9 Yolu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478