Blog

Dünyanın En İyi 10 Üniversitesinden Ücretsiz Çevrimiçi Kurslar

Dünyanın En İyi 10 Üniversitesinden Ücretsiz Çevrimiçi Kurslar. Dünyaca ünlü üniversitelerde okumak çok zor. Bu ülkelerdeki öğrenim ücretleri, yaşam standartları ve üniversiteye giriş kriterleri oldukça karmaşıktır. Bununla birlikte, internet erişiminiz varsa, Oxford’dan Harvard’a birçok tanınmış üniversitede ücretsiz olarak çevrimiçi derslere katılabilirsiniz. Derslere tıklayarak ilgili web sitelerine erişebilirsiniz.

1. Oxford Üniversitesi

Oxford Üniversitesi, İngiltere’deki yüksek öğretim kurumlarının sıralamasını yayınlayan Times Higher Education dergisinin 2017 listesinde en iyi kurum seçildi.

Üniversitenin metin, video ve ses formatlarında sunduğu derslerden bazıları şu şekildedir:


2. Cambridge Üniversitesi

Times Higher Education’ın 2017 baskısında ikinci sırada yer alan Cambridge Üniversitesi’ndeki ücretsiz çevrimiçi kurslar da çok farklı:


3. California Teknoloji Enstitüsü (Caltech)

Amerika Birleşik Devletleri’nde Caltech olarak bilinen California Teknoloji Enstitüsü, özel bir girişim, bilim ve teknoloji merkezidir.

Okulun web sitesinde yer alan bir açıklamada, “Bu araştırma programlarının amacı, gelecek nesil bilim insanlarına ve mühendislere nasıl farklı olunacağını öğretmektir .”

Ücretsiz çevrimiçi derslerden bazıları şunlardır:


4. Stanford Üniversitesi

Apple’ın kurucusu Steve Jobs, mezun olamadan ayrıldığı Stanford Üniversitesi’nde yaptığı ünlü konuşmayla 2011 yılında üniversiteden ayrıldı.

Üniversite tarafından sunulan çevrimiçi kurslardan bazıları şunlardır:


5. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü

Teknoloji bilimi alanında adını her yıl daha fazla duyduğumuz Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, siyaset biliminden sanata kadar çok çeşitli konularda ücretsiz çevrimiçi kurslar sunuyor:


6. Harvard Üniversitesi

ABD, Cambridge’de bulunan Harvard Üniversitesi aşağıdaki kursları sunmaktadır:


7. Princeton Üniversitesi

New Jersey, Princeton’da bulunan üniversite, Amerika’nın dördüncü en eski üniversitesidir. Times politikasına göre, dünyanın en iyi yedinci yüksek öğretim kurumudur.


8. Imperial College London

Londra Üniversitesi’ndeki ücretsiz çevrimiçi kursların çoğu yönetim alanındadır:


9. Chicago Üniversitesi

En iyi üniversiteler arasında dokuzuncu sırada yer alan Chicago Üniversitesi tarafından sunulan çevrimiçi kurslardan bazıları şunlardır:


10. Pennsylvania Üniversitesi

Üniversitenin ücretsiz çevrimiçi kursları şunları içerir:


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu