Kimdir

Durmuş Döven Kimdir, Kaç Yaşında? Durmuş Döven Hayatı ve Biyografisi

Durmuş Döven Kimdir, Kaç Yaşında? Durmuş Döven Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Durmuş Döven Nerelidir? Reysaş Yönetim Kurulu Başkanı olan Durmuş Döven mal varlığı ne kadar? Durmuş döven ailesi ve eski hali de merak edilenler arasında yer aldı. Gelin birlikte Durmuş Döven hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Durmuş Döven Kimdir?

Hayatı boyunca başarılı kariyeri ve yer aldığı sosyal sorunluluk projeleri ile adından sıklıkla söz ettiren ve aynı zamanda Reysaş Yönetim Kurulu Başkanı olan Durmuş Döven Kimdir? araştırılan isimler arasında yer aldı. 1961 yılında Ankara’da dünyaya gelen Durmuş Döven, 2023 yılı itibari ile 62 yaşındadır ve aslen Ankaraldır.

eğitim hayatından bahsedecek olursak; ilk ve ortaöğretim eğitimini Ankara’ da tamamlayan Döven, ardından ticaret lisesinde öğrenimine devam ederek mezun olmuştur. Lise mezuniyeti sonrasında ise sırasıyla Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nü ardından Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nü tamamladı. Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi üzerine de Yüksek Lisans yapmıştır. Durmuş Döven halen üniversitelerde ders veriyor, konferanslara katılıyor.

Meslek hayatından kısaca bahsedecek olursak 16-17 yaşlarında küçük bir sermaye ile başladığı meslek hayatında başarıları attığı doğru adımlar ile günümüzde büyük bir holding sahibi olmuştur.


Durmuş Döven Hayatı ve Biyografisi

Aslında iş hayatına liseli yıllarında adım atan Durmuş Döven, bir yandan çalışmış br yandan da iş hayatına devam etmiştir. İlk başlarda mefruşat ve dekorasyon üzerine kurduğu şirketi ile ağırlıklı olarak bankaların işlerini yaptı. Ardından bir müşavirlik firması kurdu ve bununla birlikte o dönemin büyük yabancı firmalarına danışmanlık yapıyordu. Bunun yanı sıra inşaata sektörüne de adım attı.

Bunlarla yetinmeyen Durmuş Döven, bir taraftan da yap-sat konut işlerini sürdürdü. Uzun yıllar bu işlerle uğraştı. Ayrıca, çelik konstrüksiyondan fabrika gibi çeşitli sanayi tesisleri inşa etti. Durmuş Döven bir yandan iş hayatı derken diğer yandan da okul hayatına devam ediyordu. günden güne başarılarına başarı katan Döven, Otomotiv bayiliğinde kendi araçlarını İstanbul’dan Ankara’ya götürmek için başladığı lojistik işini bugün dev bir yapıya dönüştürmüştür.

Yaptığı bir çok başarılı proje sonrasında Reysaş ile hayata geçirdiği hamleler ile hizmet sektöründe adı sık duyulan bir isim haline geldi. 1978’de başlayan iş hayatına o kadar fazla iş sığdırmış ve başarılı olmuş ki; on parmağında on marifet olan işadamlarından biri oluyor. Günümüze gelindiğinde ise 600 adet özmal tır, kendisine ait 2’si aktif 7 demiryolu istasyonu, 1000 vagon, 1000 tren konteyneri, 38 depo, 19 adet TUV Türk Muayene İstasyonları İşletmesi, 600 adet İstif Makinesi, GES Tesisleri, Türkiye’nin en büyük endüstriyel yem bitki alanları, besi üretim çiftliği, 2 adet Hilton Oteli ve 2 adet Halka Açık Şirketine sahip büyük bir yatırım ve organizasyon şirketi sahibi.

Reysaş Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven aynı zamanda “Türkiye’nin Depocusu” olarak da biliniyor. Önümüzdeki beş yılda 1,2 milyon metrekare olan lojistik depo alanını 1,5 milyon metrekareye yükseltmek gibi de ciddi bir hedef belirlendi.

Instagram 👉 Durmuş Döven


👉 İsmail Çataklı Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu