Öğrenci Gazetesi

e-YÖKDİL Deneme Sınavı Online – YÖKDİL Deneme Çöz

e-YÖKDİL Deneme Sınavı Online – YÖKDİL Deneme Çöz. e-YÖKDİL sınavına hazırlanan öğrencilerin sınav hakkında bilgi sahibi olmaları için ÖSYM tarafından online deneme sınavları ve geçmiş yıllara ait çıkmış sorular görüntüleme sayfası paylaşıldı. Sizde bu sistem üzerinden YÖKDİL Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler deneme sınavlarına ulaşabilirsiniz.

e-YÖKDİL Deneme Sınavı Online

e-YÖKDİL sınavına hazırlanan adaylar için ÖSYM tarafından online deneme sınavları paylaşıldı. e-YÖKDİL online deneme sınavları listesinden istediğiniz bölümü seçerek sisteme T.C kimlik no ile giriş yapabilirsiniz. e-YÖKDiL online deneme sınavına başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak e-YÖKDİL, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler online deneme sınavlarına ulaşabilirsiniz.

e-YÖKDİL Deneme Sınavı Online


e-YÖKDİL Kaç Soru, Kaç Dakika?

e-YÖKDİL sınavında adaylara başvuruda bulundukları alandan (Fen, Sağlık, Sosyal) toplamda 80 soru sorulmaktadır ve sınav süresi 180 dakikadır yani 3 saattir. e-YÖKDİL sınavında yanlış cevaplar doğru cevapları götürmemektedir. Bu nedenle boş soru bırakmayabilirsiniz. e-YÖKDİL’de her doğru soru için 1.25 puan değerindedir.

e-YÖKDİL sınavında 80 sorunun dağılımı ise şu şekildedir:

  • YÖKDİL İlk 20 Soru
  • YÖKDİL Cloze Test:10 Soru
  • Cümle Tamamlama Soruları: (11 soru)
  • YÖKDİL Çeviri Soruları: (12 soru)
  • Paragraf Tamamlama Soruları: (6 soru)
  • İlgisiz Cümle Soruları: (6 soru)
  • YÖKDİL Paragraf Soruları: (15 soru)

e-YÖKDİL Sınavına Nasıl Çalışmalı?

e-YÖKDİL, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır ve sınavda İngilizce dil becerileri test edilir. İyi bir e-YÖKDİL sınavı için çalışma stratejileri şunlardır:

Dilbilgisi ve Kelime Bilgisi: Dilbilgisi ve kelime bilgisi sınavda önemli bir yer tutar. İyi bir dilbilgisi temeli için dilbilgisi kitaplarından yararlanabilirsiniz. Kelime bilgisi için kelime listeleri oluşturabilir ve bunları sık sık tekrarlayabilirsiniz.

Okuma: Okuma becerilerinizi geliştirmek için İngilizce makaleler, romanlar veya gazeteler okuyabilirsiniz. Okurken anlamadığınız kelimeleri sözlük yardımıyla öğrenebilirsiniz. Ayrıca okuma sırasında ana fikir, detaylar ve bağlantı kelimelerine dikkat etmek sınavda size yardımcı olabilir.

Dinleme: İngilizce müzik, film veya podcast dinlemek dinleme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Dinleme pratiği yapmak için İngilizce konuşan kişilerle konuşmak veya İngilizce video dersleri izlemek de faydalı olabilir.

Yazma: İyi bir İngilizce yazma becerisi için yazma alıştırmaları yapabilirsiniz. Kendinize konular belirleyip yazılar yazabilir veya bir öğretmen veya arkadaşınızdan geri bildirim alabilirsiniz.

Konuşma: İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmek için bir dil okuluna kaydolabilirsiniz veya konuşma partnerleri bulabilirsiniz. Konuşma pratiği yapmak için günlük rutinlerinizde İngilizce kullanmaya çalışabilirsiniz.

Pratik : e-YÖKDİL sınavına hazırlanmak için çıkmış sorular ve deneme sınavları çözmelisiniz. Bu, sınavın formatını anlamanıza ve zamanlama becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Yukarıdaki çalışma stratejilerini uygulayarak, e-YÖKDİL sınavına daha iyi hazırlanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 YÖKDİL Kaç Net Kaç Puan Getirir?

👉 YÖKDİL Sosyal Bilimler En Çok Çıkan Kelimeler Listesi PDF

👉 YÖKDİL Fen Bilimleri En Çok Çıkan Kelimeler Listesi PDF

👉 YÖKDİL Sağlık Bilimleri En Çok Çıkan Kelimeler Listesi PDF

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu