Kimdir

Ediz Tiyanşan Kimdir, Nerelidir? Ediz Tiyanşan Kaç Yaşında?

Ediz Tiyanşan Kimdir, Nerelidir? Ediz Tiyanşan Kaç Yaşında? Los Angeles, California’da serbest video gazetecisi olarak hayatına devam eden Ediz Tiyanşan en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. TRT World muhabiri olan Ediz Tiyanşan, İMECE uydusu uzaya fırlatılırken TRT’de yayın yapan muhabirdir.

Ediz Tiyanşan Kimdir?

Muhabir ve Gazeteci Ediz Tiyaşan, İstanbul, Yeşilyurt doğumludur. Ediz Tiyanşan lise eğitimini ve üniversite eğitimi yurtdışında beş kıtada tamamlamıştır. Tiyanşan, üniversite öğrenimini Almanya’da, Fas’ta, Çin’de ve Arjantin’de okumuştur. İngilizce, Arapça, Mandarin Çincesi, İspanyolca ve Almanca bilmektedir. .

Üniversite eğitimi sonrası TRT‘de gazetecilik yapmıştır. Ediz Tiyanşan, Libya’da iç savaş sırasında muhabirlik yapmıştır.

TRT World muhabiri olan Ediz Tiyanşan, İMECE uydusu uzaya fırlatılırken TRT’de yayın yapan muhabirdir. Tiyanşan, haberlerini Suriye’den Pekin’e , Buenos Aires’ten New York’a birçok ülkeden aktarmış başarılı bir muhabir. Ediz Tiyanşan son olarak IMECE uzaya fırlatılırken yaptığı yayında gündeme geldi.


Ediz Tiyanşan Kaç Yaşında?

Gazeteci Ediz Tiyanşan’ın kaç yaşında olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır. Ediz Tiyanşan’ın yaşı hakkında bir olduğunda makalemize eklenecektir.

Ediz Tiyanşan şuan Los Angeles, California’da serbest video gazetecisi olarak hayatını sürdürmektedir.

Ediz Tiyanşan: Instagram

Ediz Tiyanşan: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu