Kimdir

Elif Esen Kimdir, Aslen Nereli? Elif Esen Hayatı ve Biyografisi

Elif Esen Kimdir, Elif Esen Aslen Nereli? Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) 2023 Türkiye genel seçimlerinde Demokrasi ve Atılım Partisi’den İstanbul’dan milletvekili olan Elif Esen Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenlere bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Elif Esen Kimdir?

Türk siyasetçi Elif Esen 1969 İstanbul doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 54 yaşındadır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde, yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji kürsüsü Sivil Toplum ve Sosyal Sorumluluk Yönetimi alanında tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde bilgisayar programcılığı, AB Proje yönetimi, Girişimcilik sertifika eğitimlerini aldı. KADEM ve ÇOGEL gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Elif Esen evli ve iki çocuk annesidir.


Elif Esen Hayatı ve Biyografisi

Elif Esen, 2002 yılından itibaren aktif olarak siyaset ve sivil toplum alanlarında çalışmalar yaptı. 9 Mart 2020 tarihinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi’nin kurucu üyesi oldu. 29 Aralık 2020 tarihine kadar partinin sosyal politikalardan sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görev aldı.

Büyük kongreden sonra kadın politikalarından sorumlu genel başkan yardımcılığı görevini üstlendi. İstanbul Sözleşmesi, kadın cinayetleri ve ekonomik sıkıntılar konusunda gündeme gelen açıklamalarda bulundu.

Elif Esen, 2023 yılı genel seçimlerinde İstanbul 1. bölge milletvekili olarak seçildi.


Twitter 👉 Elif Esen

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu