Kimdir

Emine Kuştepe Kimdir, Nerelidir? Emine Kuştepe Hayatı ve Biyografisi

2020 yılında Elazığ’da meydana gelen depremde arama kurtarma ekiplerinden olan UMKE görevlisi Emine Kuştepe enkaz altında kalan depremzede Azize Çelik ile dakikalarca konuşarak gönüllere su serpmişti. Tekrar gündeme gelen Emine Kuştepe Kimdir? Gelin birlikte Emine Kuştepe Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Emine Kuştepe Kimdir?

Adıyaman Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE‘ de görev yapan Emine Kuştepe tam profesyonel bir sağlık memurudur. İki çocuk annesi olan Kuştepe, göreve gelemeden önce ailesinden helallik istediği ortaya çıktı. O anları anlatan Kuştepe bir anne ve bir sağlıkçı olarak görevini yerine getirdiğini söyledi.

👉  Farah Yurdözü Kimdir, Nerelidir? 


Elazığ Depreminde Neler Olmuştu?

Elazığ’da enkaz altında kalan 45 yaşındaki Azize Çelik depremde belirli periyotlarla görüşen ve 8 kişinin kurtarılmasını sağlayan UMKE Gönüllüsü sağlık personeli Emine Kuştepe o anları anlattı.

Elazığ’da yaşanan 6.8’lik deprem sonrası bir çok ilden arama kurtarma ekipleri kente sevk edildi. Adıyaman Ulusal Medical Kurtarma (UMKE) ekibinde gönüllü olarak görev yapan sağlık personeli Emine Kuştepe’de, arama kurtarma çalışmaları için kısa sürede Elazığ’a geldi. Merkeze bağlı Mustafapaşa Mahallesi’nde yıkılan 5 katlı apartmanda arama kurtarma çalışmasına katılan Kuştepe, enkaz altında kalan Azize Çelik ile telefon irtibatı kurdu. Geceden itibaren belirli aralıklarla soğukkanlı olarak görüşme yapan Kuştepe, Azize Çelik ile birlikte 8 kişinin hayatının kurtulmasına vesile oldu.

Instagram 👉 Emine Kuştepe

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu