Kimdir

Emrah Safa Gürkan Kimdir, Nereli? Emrah Safa Gürkan Hayatı ve Biyografisi

Türk Tarihçi ve Akademisyen Emrah Safa Gürkan Kimdir, Nereli? Sorular en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. 2018 yılında  14. Kadir Has Ödülleri’nde Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü ile TÜBA tarafından Üstün Başarılı Genç Bilim Adamı ödülünü alan ‘Gürkan’ 2021 yılında profesör unvanını almıştır. İşte Profesör Dr. Emrah Safa Gürkan Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Emrah Safa Gürkan Kimdir, Nereli?

Profesör Dr. Emrah Safa Gürkan 16 Ocak 1981 Kocaeli, Değirmendere doğumludur. 2023 yılı itibariyle 42 yaşındadır. Bilkent Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü mezun olan ‘Gürkan’ yüksek lisans eğitimini de Bilkent Üniversitesinde tamamlamıştır. Georgetown Üniversitesi’nde doktorasını tamamlayan ‘Gürkan’ 2012 yılında doktora unvanını almıştır.


Emrah Safa Gürkan Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Emrah Safa Gürkan, 2017’de çıkan ilk kitabı Sultanın Casusları: 16. Yüzyılda İstihbarat, Sabotaj ve Rüşvet Ağları 2018’de TÜBA tarafından Bilimsel Telif Eser Ödülü’ne layık görüldü.

2018’de 14. Kadir Has Ödülleri’nde Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü ile TÜBA’ca verilen Üstün Başarılı Genç Bilim Adamı Ödülü’nü kazandı. .

Ottoman History Podcast’ın iki kurucu editöründen birisi oldu.

Fatih ve Rise of Empires: Ottoman dizilerinin danışmanlığını yaptı.

YouTube kanalı olan FluTV’de İlker Canikligil ile Olmaz Öyle Saçma Tarih[ne zaman?] ve 2020’de Ekşi Sözlük projesi olan Pena kanalında Bunu da mı Bilmiyorsun? programını hazırladı ve sundu. Halen Youtube’da Omnibus isimli kişisel kanalında içerik üretmektedir.


Emrah Safa Gürkan: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu