Kimdir

Engin Altay Kimdir, Nerelidir? Engin Altay Hayatı ve Biyografisi

Engin Altay Kimdir, Nerelidir?. Siyasi gündemine dair yorumları ile sık sık gündeme gelen Engin Altay Kaç Yaşında? merak edilmekte. 2013 yılından bu yana meclis de görevini sürdüren Engin Altay evlendi mi ,boşandı mı? araştırılmakta. Gelin birlikte Engin Altay Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Engin Altay Kimdir?

CHP grup başkanvekili olarak mecliste yer alan Engin Altay Kimdir, Kaç Yaşında? merak edilmekte. 15 Aralık 1963′ te Erfelek’ de dünyaya gelen Türk siyasetçi Engin Altay 2024 yılı itibari ile 61 yaşındadır aslen Sinoplu’dur. Kazım ve Nazile Altay çiftinin çocuğu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erfelek’de tamamlamasının ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Yüksek Okulundan mezun oldu.Sivas ve Sinop illerinde öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği yaptı. Erfelek ilçesinde Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Sivas ve Sinop illerinin değişik ilçelerinde öğretmenlik yaptı. İki yıl Eğitim Yöneticiliği yaptı. Bir yıl Erfelek ilçesinde Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2002 Türkiye genel seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ön seçimlerine katılabilmek için mesleğinden istifa etti. Seçimlerde ilk defa CHP Sinop milletvekili olarak meclise girdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği ve Millî Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Komisyonu üyeliklerinde bulundu. TBMM Türkiye-Moğolistan Parlamentolar arası dostluk grup başkanlığını 4 yıl sürdürdü. CHP Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2010–2012 yılları arasında CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 26 Haziran 2013 tarihinde CHP Grup Başkanvekilliği görevine seçildi.


Engin Altay Hayatı ve Biyografisi

2002 Türkiye genel seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ön seçimlerine katılabilmek için mesleğinden istifa etti. Seçimlerde ilk defa CHP Sinop milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği ve Millî Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

TBMM Türkiye-Moğolistan Parlamentolar arası dostluk grup başkanlığını 4 yıl sürdürdü. CHP Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2010–2012 yılları arasında CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 26 Haziran 2013 tarihinde CHP Grup Başkanvekilliği görevine seçildi. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Twitter 👉 Engin Altay


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Bernard Arnault Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu