Kimdir

Eray Güçlüer Kimdir? Eray Güçlüer Nerelerde Görev Yaptı? Eray Güçlüer Hayatı ve Biyografisi

Eray Güçlüer Kimdir? Eray Güçlüer Nerelerde Görev Yaptı? Eray Güçlüer Hayatı ve Biyografisi. Katıldığı programlarda yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Eray Güçlüer Kaç Yaşında, nereli? Eray Güçlüer rütbesi Ne? merak edilmekte. Gelin birlikte Eray Güçlüer hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Eray Güçlüer Kimdir?

Gündeme sık sık gelen isimler arasında yer alan Eray Güçlüer, Eski albay olması yanı sıra aynı zamanda akademik kariyeri ile bilinen isimler arasındadır. Katıldığı programlarda gündeme ve siyasete dair yorumları sonrasında Eray Güçlüer Kimdir? merak edilmeye başlandı. 1968 yılında İskenderun’da dünyaya gelen Eray Güçlüer, 2023 yılı itibari ile 55 yaşındadır ve aslen İskenderunludur.

Askeri hizmetleri yanı sıra aynı zamanda akademik kariyeri ile de adından söz ettiren Eray Güçlüer eğitim hayatından bahsedecek olursak; 1989 yılında Kara Harp Okulundan Jandarma Subayı olarak mezun olmuştur.

Bir yandan askeri görevini sürdürürken sorasında ise 2001 yılında Kara Harp Akademisinden, 2003 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun oldu.2002 yılında Ankara Ünv.’de Adli Bilimler dalında yüksek lisansı tamamladı. 2011 Yılında Hacettepe Üniversitesi. Sosyoloji Bölümünde Doktorayı bitirmiştir.


Eray Güçlüer Hayatı ve Biyografisi

Günümüzde Altınbaş Üniversitesi’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapan Eray Güçlüer, Avrasya Stratejik Araştırma Merkezi’nin faaliyetlerini yürütmekte ve strateji konularında uzman bir yorumcu olarak Türkiye’nin önde gelen televizyon kanallarında yer almaktadır. Kendisi, akademik çalışmalarıyla ve uzmanlığıyla dikkat çeken bir isimdir.

Askeri görevi sırasında Eray Güçlüer Bosna ve Azerbaycan’da Yurtdışı Görevlerde bulundu. 2014 yılında TSK’dan emekli oldu. Halen Altınbaş Üniversitesinde Dr.Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Avrasya Stratejik Araştırma Merkezi faaliyetlerini yürütmektedir. Türkiye’nin önde gelen televizyon kanallarında strateji konularında uzman yorumcu olarak katılmaktadır.

Son olarak belirtelim ki; Eray Güçlüer, strateji konularında uzmanlaşmış bir yorumcu olarak Türkiye’nin önde gelen televizyon kanallarında sıkça yer almaktadır. Ayrıca, Avrasya Stratejik Araştırma Merkezi’nin faaliyetlerini yürütmektedir. Uzmanlığı ve akademik çalışmalarıyla dikkat çeken Güçlüer, Türkiye’nin güncel meseleleri ve stratejik konuları hakkında katıldığı programlarda yorumlarda yapmaktaadır.

Twitter’da Eray Güçlüer

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu