Kimdir

Ercüment Akdeniz Kimdir? Ercüment Akdeniz Hayatı ve Biyografisi

Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz Kimdir? Soruları Emek Patisindeki görevinden ve parti üyeliğinden istifa etmesi üzerine merak edilen isim oldu. Aynı zamanda yazar ve gazeteci olan Ercüment Akdeniz Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenlere bu makalemizde ulaşabilirsiniz.

Ercüment Akdeniz Kimdir?

Siyasetçi, gazeteci ve yazar olan Ercüment Akdeniz 1972 yılında Malatya doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 56 yaşındadır. 22 Kasım 2020’de gerçekleşen Emek Partisi’nin 9. Genel Kongresinde Genel Başkan seçilmiştir.

İlk ve orta öğretimini İskenderun’da tamamladı. İstanbul’da inşaat, matbaa, tekstil iş kollarında çalıştı. 1991 yılında Marmara Üniversitesi Resim İş Eğitimi Bölümünü kazandı. Yükseköğrenim gençlik mücadelesinde yer aldı. Emek Gençliği örgütlenmesinin yanı sıra Emek Partisi yönetimlerinde bulundu.

Hayat Televizyonu çalışanları arasına katılan Akdeniz, sonrasında Günlük Evrensel gazetesinde haber müdürü oldu, köşe yazarlığı yaptı. Ercüment Akdeniz Evli ve iki çocuk babasıdır.


Ercüment Akdeniz Hayatı ve Biyografisi

Ercüment Akdeniz uzun yıllar mülteciler ve göçmen emeği üzerine saha çalışmaları yaptı, haber ve makaleleri çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. “Suriye Savaşının Gölgesinde: Mülteci İşçiler” (2014), “Ölüm Koridorundan Mülteci Pazarlığına: Sığınamayanlar” (2016) ve ”En Güzel Şarkı” (2018) kitapları yayınlandı. Fişek Enstitüsü Çocuğun İnsan Hakları Ödülü, Halkevleri Hakikatin Peşinde Koşanlar Ödülü ve Musa Anter Gazetecilik Ödüllerine layık görüldü.

22 Kasım 2020’de gerçekleşen Emek Partisi’nin 9. Genel Kongresinde Genel Başkan seçildi.

Ercüment Akdeniz, Anı, Anlatı, Günlük, Seyahatname ve edebiyat kategorilerinde eserler yazmıştır. Başlıca eserleri En Güzel Şarkı, Suriye Savaşının Gölgesinde Mülteci İşçiler, Sığınamayanlar.

Ercüment Akdeniz: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu