Kimdir

Erdoğan Karakuş Kimdir, Nerelidir? Erdoğan Karakuş Kaç Yaşında, Hangi Partiden?

Erdoğan Karakuş Kimdir, Nerelidir? Erdoğan Karakuş Kaç Yaşında, Hangi Partiden? Dr. Erdoğan Karakuş katıldığı TV programlarında Türkiye gündeme dair yaptığı çarpıcı açıklamalar ve yorumlarla en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Emekli Korgeneral Dr. Erdoğan Karakuş hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Erdoğan Karakuş Kimdir, Nerelidir?

Korgeneral Dr. Erdoğan Karakuş aslen Çorumludur ama doğma büyüme Muğla, Fethiyelidir. İlk ve Ortaöğrenimini Fethiye’de tamamlamıştır. Lise eğitimini Hava Askeri Lisesi ve Hava Harp Okulu’nda tamamlamıştır. Hava Harp Okulundan mezun olduktan sonra Eskişehir’e Jet Pilotu olarak atanmıştır.

Eskişehir’de görev yaparken Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisinin İşletme ve Muhasebe Bölümünden mezun olmuştur.  Hava Harp Akademisini kazanan Karakuş 1976 senesinde ise Kurmay Subay olarak mezun olmuştur.

1984-85 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri en üst düzeyde askeri eğitim merkezi olan Hava Harp Koleji’ni tamamlamıştır.

1988-1990 yılları arasında ise Londra kıdemli askeri ataşeliği görevini icra etmiştir. 1991 yılında tuğgeneral, 1996 yılında tümgeneral olmuştur, değişik görevlerin yanı sıra filo komutanlığı görevlerinde ve üs komutanlığı görevlerinde bulunmuştur. .

Aynı yıllar içinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora çalışmasına başlamış, İkinci Dünya Savaşı Öncesi İngiliz Belgelerinde Türk-İngiliz İlişkileri (1938-1939) (1938-1939) konusundaki tezini vererek ‘Tarih Doktoru’ unvanını almıştır.

2000 yılında başlayan Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı görevi devam ederken 2001 yılında Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri Başkanlığını da yürütmüştür. Aynı yıl korgeneralliğe yükselen Korg. Dr. Erdoğan Karakuş Hava Lojistik Komutanlığına atanmıştır. .

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığını görevini Eylül 2002 tarihine kadar sürdüren Korg. Karakuş, Hava Lojistik Komutanlığı ise 2003 Ağustosuna kadar yürütmüştür. Bu tarihten itibaren Gnkkur. Atase Başkanlığına atanan Dr. Hava Lojistik Pilot Korgeneral Dr. Erdoğan Karakuş halen Genel kurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Başkanı olarak yapmaktadır. Dr. Erdoğan Karakuş, evli olup; bir oğlu ile bir kızı vardır. .


Erdoğan Karakuş Kaç Yaşında, Hangi Partiden?

Dr. Erdoğan Karakuş‘un doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilinmemektedir. Ancak eğitim bilgilerinden çıkarak 70’li yaşlarda olduğunu tahmin ediyoruz. Erdoğan Karakuş’un hangi partiden olduğu bilinmemektedir. Açıklamalarında bu konuda bilgi vermemiştir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu