Kimdir

Eren Üçlertoprağı Kimdir? Eren Üçlertoprağı Hayatı ve Biyografisi

Eren Üçlertoprağı Kimdir? Eren Üçlertoprağı Hayatı ve Biyografisi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı 1983 doğumludur. Lise eğitimini Avusturya Lisesinde tamamlayan Üçlertoprağı üniversite eğitimini Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Eren Üçlertoprağı Kimdir?

Eren Üçlertoprağı 2015 yılından beri Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu başkanlığını sürdürmektedir. 1983 doğumlu olan Eren Üçleroğlu Avusturya lisesi mezunudur. Üniversite eğitimini Bilgi üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Boston Üniversitesinde uluslararası bankacılık, finans ve sermaye piyasası işlemleri üzerine çift dal yüksek lisans yaptı.

Avukatlık mesleğine 2008 yılında başladı. 2015 yılında diğer kurucu ortakları ile birlikte “YYU Legal Avukatlık Bürosu”nu kurdu. Avukatlığının yanı sıra 2015 yılında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun en genç Başkan Vekili oldu. 2017 yılında ise Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Dünya Motorsporları Konseyi’ne seçilen en genç vekil üye olma başarısını gösterdi.


Eren Üçlertoprağı Hayatı ve Biyografisi

Lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde tamamlayan Eren Üçlertoprağı, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında otomobil sporlarına olan merakından dolayı önce amatör sonrasında profesyonel olarak ralli ile ilgilenmeye başladı. Spor kariyeri boyunca birincilikleri ve dereceleri bulunan Eren Üçlertoprağı, meslek hayatına başlaması ile birlikte profesyonel spor hayatını sonlandırdı.

5 Aralık 2015 TOSFED Olağanüstü Genel Kurulu’nda Serkan Yazıcı başkanlığındaki yeni yönetimde TOSFED Başkan Vekili olarak görev alan Üçlertoprağı, 2017 yılında Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) Dünya Motor Sporları Konseyi’nde de vekil üye seçildi. Daha sonra 28 Şubat 2019’da yapılan TOSFED Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlık görevine seçilen Üçlertoprağı, aynı zamanda FIA Motorsporları Konseyi’nde vekil üye görevine devam ediyor.

2021 yılında tekrar TOSFED başkanı seçildi ve görevine devam etmektedir.


Eren Üçlertoprağı: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu