Kimdir

Erkan Kandemir Kimdir, Kaç Yaşında? Erkan Kandemir Hayatı ve Biyografisi

Erkan Kandemir Kimdir, Kaç Yaşında? Erkan Kandemir Hayatı ve Biyografisi. İstanbul Milletvekili olan Erkan Kandemir son günlerde merak edilen isimler arasında yer aldı. Erkan Kandemir Ne İş Yapıyor? Erken Kandemir Ne Mezunu? Gelin birlikte Erkan Kandemir hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Erkan Kandemir Kimdir?

İstanbul Milletvekili olması sonrasında en çok merak edilen isimler arasında yer alan Erkan Kandemir Kimdir? Başarılı bir eğitimler alan ve tecrübeli bir iş insanı olan Erkan Kandemir, 1981 yılında Rize’de dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 42 yaşındadır ve aslen Rizelidir.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur ve eğitimini yurt dışında devam etmiştir. Mezuniyet sonrasında,  İngiltere’de Kingston Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünden yüksek lisans eğitimi almıştır. Ardından ise King’s Collage London Ortadoğu Araştırmaları bölümünde ikinci yüksek lisansını yapmıştır. Bununla birlikte Cambridge Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Programına katılmıştır.


Erkan Kandemir Hayatı ve Biyografisi

Başarılı bir eğitim hayatına sahip olan Erkan Kandemir erken yaşından itibaren bir çok sosyal çalışmalar bulunmuştur. Bununla birlikte çeşitli vakıf ve derneklerde görevler almıştır. akademik kariyeri de bulunan Kandemir ayrıca, Üniversite yıllarında Mühendislik Fakültesi Dernek Başkanlığı yapmıştır.

Siyasi hayatından bahsedecek olursak; Aktif siyasi hayatı AK Parti’nin kuruluşuyla başlamıştır.2002 yılından itibaren AK Parti İstanbul Gençlik Kollarında il yönetim kurulu üyeliği ve ardından il başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2009 yılında ise Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanlığı görevine getirilmiştir. 3 senelik görev süresi sonrasında eğitim amacıyla tekrar yurt dışına çıkmıştır.

2014 yılında Başbakan Danışmanlığı görevine getirilmiştir. Aynı yılın ekim ayında ise Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına, Sağlık Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Bakanlık dönemi görevi akabinde ise 18 Ağustos 2018 tarihinde yapılan AK Parti 6. Olağan Kongrede MYK üyeliğine seçilerek Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. 25 26 27 ve 28. Dönem Milletvekilidir. Kandemir evli ve iki çocuk babasıdır.

Twitter’da Erkan Kandemir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu