Kimdir

Evren Çelik Wiltse Kimdir, Nerelidir? Evren Çelik Wiltse Hayatı ve Biyografisi

Evren Çelik Wiltse Kimdir, Nerelidir?. Son günlerde çok fazla araştırılan akademisyenlerden olan Evren Çelik Wiltse Kaç Yaşında? Sosyal medyada da yaptığı paylaşımlar sonrası merak edilmeye başlanan Evren Çelik Wiltse Hayatı ve Biyografisi de araştırılmaya başlandı. Doç. Dr. Evren Çelik Wiltse gerek İnstagram gerekse Twitter dan yaptığı  paylaşımlar ve yorumlar çoğu kişinin ilgisini çekmekte.

Evren Çelik Wiltse Kimdir, Nerelidir?

Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri ile mezun olan Evren Çelik Wiltse, aynı bölümde iki yıl süreyle araştırma görevliliği yapmıştır. Prof. Yılmaz Esmer ve Prof. Ayşe Buğra’nın danışmanlıklarında hazırladığı yüksek lisans tezi, 1980 sonrası Türkiye’de devlet ve işadamlarını inceleyen ni-celiksel bir çalışmadır.

Doktora derecesini University of Massachusetts-Amherst’den 2010 yılında almıştır. Prof. Howard Wiarda’ nın danışmanlığında tamamladığı tezi, kalkınma ve demokratikleşme alanlarında Türkiye ile Meksika’yı karşılaştıran niteliksel bir çalışmadır.

2014 yılında Democratic Consolidation in Mexico and Turkey başlığıyla European Consortium for Political Research Press (ECPR) tarafından kitap olarak yayınlanacaktır. Orta derecede İspanyolca bilmekte, ekonomi politikaları alanında Meksika’nın yanı sıra Brezilya üzerine de yayınları bulunmaktadır.

👉 Muhsin Bayrak Kimdir, Nerelidir? 


Evren Çelik Wiltse Hayatı ve Biyografisi

Boğaziçi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Massachusetts Üniversitesi-Amherst’ de araştırma görevliliği yapmıştır. Yardımcı Doçent olarak Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde çalışmıştır. Halen South Dakota Eyalet Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya devam etmektedir. Genel olarak Uluslararası İlişkilere Giriş, Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar, Latin Amerika Siyaseti, Uluslararası Ekonomi Politik, ve Karşılaştırmalı Kalkınma ve Demokratikleşme dersleri vermektedir.

South European Society and Politics, Perceptions, Birikim, İktisat ve Toplum gibi dergilerde yayınlanan makalelerinin dışında, küreselleşme ve 2008 krizi üzerine yerli ve yabancı derleme kitaplarda yazdığı bölümler de bulunmaktadır.


Twitter 👉 Evren Çelik Wiltse

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu