Kimdir

Fenomen Mahir Kimdir, Nereli? Fenomen Mahir Ne İş Yapıyor?

Fenomen Mahir Kimdir, Nereli? Fenomen Mahir Ne İş Yapıyor? İnternetin ilk fenomenlerinden biri olarak tanınan Mahir Çağrı “ikissyou.org” internet sitesini açarak gündelik hayatını paylaşarak fenomen haline gelmiştir. Mahir Çağrı internet fenomenliğinin yanı sıra dizi televizyon programında ve filmde rol almıştır.

Fenomen Mahir Kimdir?

Fenomen Mahir olarak tanınan Mahir Çağrı, İzmir‘de yaşamaktadır ve kaç yaşında olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır. Mahir Çağrı “I kiss you all” sloganı ile tanınmış ve yaptığı basit kişisel web sitesi ile ödül almış biridir. Forbes tarafından, 2000 yılında dünyanın en çok tanınan 100. kişisi seçilmiştir. Bunun yanı sıra Yahoo’un 10. yıldönümünde internetin en önemli 100 olayı listesinde Mahir’in web sitesi kendine üçüncü sıradan yer buldu. ABD’de onlarca medya kuruluşuna röportaj veren ve Talk show gibi ünlü programlara katılan Mahir, bu dönemlerde hep hayranlarının evinde kal

Açtığı sitede ‘’I kiss you all’’ sloganı ile ziyaretçilerini karşılayan Mahir Çağrı, mütevazi İngilizcesi ile kendini tanıtıyor ve gündelik yaşamından belirli kesitler paylaşıyordu. Sitesinde kendini gazeteci, müzik ve beden eğitimi öğretmeni ve psikoloji alanında doktora yapmış bir kişi olarak tanıtan Mahir Çağrı, masa tenisi oynamayı da çok seviyordu.

Mahir Çağrı’nın benimsediği bu konsept, daha önce hiç denenmediği için ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada fazlasıyla ilgi çekti.


Fenomen Mahir Ne İş Yapıyor?

Mahir Çağrı, ünü sadece Türkiye ile sınırlı kalmayan dünya genelinde tanınan bir internet fenomenidir. İnternet Mahir kendisini sosyal medya platformlarının fikir babası olarak tanımlıyor.

Açtığı web sitesi kısa sürede günde 50 bin ziyaretçi çekmeye başladı ve birkaç ay içinde toplam ziyaretçi sayısı 3 milyonu aştı. Bu başarı, Mahir’i 2001 yılında Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na en çok ziyaret edilen kişi olarak girmeye layık gördü.

Sosyal medya platformları, Instagram, Facebook ve Twitter’ın hayatımıza girmesiyle bu yeni döneme ayak uyduramayan fenomen Mahir unutulmaya başladı.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu