Kimdir

Filiz Saraç Kimdir, Nerelidir? Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi

Filiz Saraç Kimdir, Nerelidir?. Filiz Saraç, İstanbul Barosu’nun 52. Genel Kurulundan başkan seçilerek 144 yıllık İstanbul Barosu‘nun ilk kadın başkanı olmuştur. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Saraç 1968 doğumludur. Peki Filiz Saraç Kaç Yaşında? İşte Avukat Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi.

Filiz Saraç Kimdir, Nerelidir?

İstanbul Barosunun ilk kadın başkanı Filiz Saraç 1 Mayıs 1968 yılında Trabzon‘da doğdu. 2024 yılı itibariyle 56 yaşındadır. Filiz Saraç, 1988 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Kamu Hukuku branşında yapmıştır. 32 senedir avukatlık yapan Filiz Saraç, İngiltere’de MBA işletme hazırlık eğitimini tamamlamıştır. Saraç, ikinci üniversite olarak Acil Durum Ve Afet Yönetimi Bölümü’nü bitirmiştir.


Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi

Avukat Filiz Saraç, 1996 yılında İstanbul Barosu Yönetim Kurulu’na seçilen Avukat Saraç, görevinden istifa ederek Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun kuruluşunda görev aldı. Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun Baro Genel Kurulu seçimlerini kazandığı ilk seçim olan 2002 yılından 2004 yılına kadar, Baro Yönetim Kurulu’nda Genel Sekreterlik yaptı. Ayrıca çeşitli dönemlerde Türkiye Barolar Birliği Delegesi olarak seçilmiştir. TBB Eğitim Danışma Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Avukat Filiz Saraç çok sayıda ulusal ve uluslararası etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır. 8 Mart 2020’de; 1924 yılında kurulan ve 80 şubesi bulunan ‘Türk Kadınlar Birliği’ tarafından “Toplumda Hukukun Üstünlüğü ve Hak Arama Bilincine Katkıları” nedeni ile Ödüle layık görülmüştür.

Filiz Saraç 23 Ekim 2022 Pazar günü İstanbul Barosu başkanı seçilmiştir. .

Avukat Filiz Saraç’ın Kitapları

“Ceza Hukukunda Bina Çökmeleri”, “Deprem Hukuku” (ortak yazarlı), “Stajyer Avukatın Hak Ve Yükümlülükleri” (ortak yazarlı) adlı kitapları kaleme aldı.


Filiz Saraç: Instagram

Filiz Saraç: Twitter


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu