Kimdir

Fırat Bozfırat Kimdir, Nerelidir? Fırat Bozfırat Hayatı ve Biyografisi

Fırat Bozfırat Kimdir, Nerelidir?. Son günlerin en çok merak edilen isimlerin arsında yer alan Fırat Bozfırat Kaç Yaşında? Ünlü İç mimar olan Fırat Bozfırat aynı zamanda TDP Genel Başkan Yardımcısıdır. Gelin birlikte Fırat Bozfırat Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Fırat Bozfırat Kimdir?

FBM Mimarlık sahibi olan ünlü iç mimar Fırat Bozfırat en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. 07.04.1984 yılında Gaziantep’ te doğan Fırat Bozfırat 2024 yılı itibari ile 40 yaşındadır ve aslen Gazianteplidir. İlk ve orta okulu Gaziantep’te okuyan Bozfırat, Liseyi Gaziantep Fırat Koleji’nde okuyup mezun olmuştur. Ardından da 2003 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İçmimarlık Bölümü’nü (İngilizce) özel yetenek sınavı ile kazanıp, bölümü okurken öğrenci asistanlığı yaparak 2008 yılında mezun oldu.

Aynı sene YÖK denkliğini alarak 2009 yılında Moskova’da rustic yapı üstünde eğitimini tamamladı.2010 yılında İstanbul’a yerleşip FBM Mimarlık ve FH Mimarlık firmasını kurup özel projelere imza attı. Çeşitli devlet kurumlarına proje ve yapım işi üstlenerek çeşitli başlıklar üzerine birçok başarılı projeye imza attı. Türkiye genelinde Büyükşehir ve İlçe Belediyelerine proje danışmanlığı yapmıştır.


Fırat Bozfırat Hayatı ve Biyografisi

Fırat Bozfırat, İstanbul’da ve yurt dışında (Azerbaycan Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Bakü şubesi projesi) büyük projelere imza attı. TMMOB İçmimarlar Odası üyesi olup, Genel Merkez delegesidir. Teşkilatlanma konusunda İstanbul şubeden sorumlu olup şube teşkilatlanmasında bulunmuştur. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Mustafa Sarıgül’ün  geçtiğimiz aylarda  kurduğu Türkiye Değişim Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen kurucular kurulu toplantısı sonucunda, partinin genel sekreteri ile saymanı, genel başkan yardımcıları, kadın kolları ile gençlik kolları başkanları seçildi. Fırat Bozfırat ise Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Çiftçilere de her zaman destek olduğunu belirten Fırat Bozfırat,Çiftçiye ürünlerinden alım garantisi, tohum, gübre, zirai ekipman ve mazot desteği verilecek. Tarımda dışa bağlılık son bulacak şeklinde desteğini de belirtmiştir. bununla birlikte; Türkiye’nin 7 bölgesinde 13 tarım üssü kuracaklarını belirten Fırat Bozfırat “ Tarım üstlerinde ziraat mühendislerinden oluşan yetkililer olacak.

Tarım üssüne başvuran çiftçinin toprakları ziraat mühendisleri tarafından incelenecektir. İnceleme sonucunda çiftçiye ürün alım garantisi verilecektir. Ürün alım garantisi verilen çiftçiye gübre, mazot ve tohum hibe edilecek. Çiftçi üreteceği ürünün tohumunu toprakla buluştururken, tarım üslerinde bulunan zirai ekipmanlardan (Biçerdöver, hasat ve harman Makinesi vb.) ücretsiz olarak faydalanabilecektir.


Twitter 👉 Fırat Bozfırat

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Feti Yıldız Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu