Kimdir

Gazeteci Faruk Aksoy Kimdir, Nerelidir? Faruk Aksoy Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci Faruk Aksoy Kimdir, Nerelidir?. Ülke TV ekranlarının ana haber programı olan “Haber Servisi” programını sunan gazeteci Faruk Aksoy herkese aşının zorunlu olarak yapılmasını istemesiyle sosyal medyada gündeme gelmişti. Televizyonculuk hayatına 1994 yılından lisans eğitimi için gittiği Kütahya’da başladı. İlk olarak Kütahya Birlik FM isimli radyo kanalında program sunucusu olarak görev alan Faruk Aksoy, daha sonra BTV ekranlarında muhabirlik, sunuculuk ve spikerlik görevlerinde bulundu. Peki Faruk Aksoy Hayatı ve Biyografisi, Faruk Aksoy Ülke TV’den Ayrıldı mı? Faruk Aksoy Hangi Kanalda? Faruk Aksoy Hangi Gazetede Yazıyor? Gelin hep birlikte bu soruların  yanıtlarını öğrenelim.

Gazeteci Faruk Aksoy Kimdir?

Gazeteci Faruk Aksoy 1974 Sakarya doğumludur. Lisans eğitimini Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde tamamladı. İlk olarak televizyonculuk kariyerine de yine Kütahya’da başladı. Kütahya Birlik FM isimli radyo kanalında program sunucusu olarak görev alan Faruk Aksoy, daha sonra BTV ekranlarında muhabirlik, sunuculuk ve spikerlik görevlerinde bulundu.

yenikutahya.com’da da uzun süre köşe yazıları yazdı. Destan TV, Aksoy’un televizyonculuk hayatında önemli basamaklardan biri oldu.

2000’de Kütahya’dan ayrıldı ve Sakarya’ya döndü. 2005 yılında Kütahyalı Plastik ve Rekonstriktif Cerrahi Uzmanı Dr. Hacer Banu Koç’la evlendi ve Aydın’a taşındı. Orada bulunduğu dönemde de basın yayın dünyasından uzak kalmadı.

Aksoy, evliliğinden sonra eşi ile beraber Aydın’a taşındı. Burada da televizyonlardan ve basın-yayından uzak durmadı.

Burada Aydın’da yayın yapan AyTV ve İzmir merkezli yayın yapan Kanal35’de çeşitli programlar yaptı. Bu ekranlardaki “Sokakta Edebiyat” programı çok beğenildi. Eşinin tayin durumu nedeniyle eşi ile beraber Kırklareli’ne taşındı. Faruk Aksoy, hafta sonları İstanbul’a gelip burada TV5 ekranlarındaki “Hafta sonu Haberleri’ni hazırlayıp sundu.


Faruk Aksoy Hayatı ve Biyografisi

Milat Gazetesi ve Yenişafak Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan ve yazarlık kariyerine de bir yandan devam eden Faruk Aksoy, bu arada Beykent Üniversitesi bünyesinde kurulan Beykent TV’nin kurucu üyelerinden biri oldu ve bu kanalda Genelkurmay eski başkanı Yaşar Büyükanıt ile programlar yaptı.

Beykent TV ekranlarında “An ve Zaman” isimli programı hazırlayıp sunan Faruk Aksoy burada tarihçi Koray Şerbetçi ile beraber programlar da yapmıştır. Bu programı daha sonra Kanal 24’e taşıdı. TVNET isimli televizyon kanalında Karşı Karşıya adlı tartışma programını sundu.

Faruk Aksoy son olarak Kanal 7 medya grubu ile anlaşmıştır. Kendisi şu anda Ülke TV ekranlarındaki Haber Servisi adlı programı yapmaya başlamıştır. Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarından gündemle ilişkin paylaşımlarına devam etmektedir.

Faruk Aksoy şimdilerde CNN Türk ekranlarında Başak Şengül‘ün sunumunu yaptığı Akıl Çemberi programında yorumcu olarak bulunuyor.


Faruk Aksoy: Instagram

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu