KYK

Genciz Biz KYK Yurt Kayıt Sildirme 2024 – KYK Yurt Kayıt Sildirme Talebi

Genciz Biz KYK Yurt Kayıt Sildirme 2024 – KYK Yurt Kayıt Sildirme TalebiKayıt Sildirenler Tekrar Yurtta Kalabilir mi? Sorularının yanıtlarını arayanlar için bu makalemizi hazırladık.

Genciz Biz KYK Yurt Kayıt Sildirme 2024

KYK yurtları üniversite öğrencilerine barınma, yeme-içme ve güvenlik hizmeti sunmaktadır. Genel olarak öğrenciler apart veya eve çıkma ya da okulu bırakma gibi nedenlerden dolayı KYK yurt kayıt sildirme işlemi yapmaktadır. KYK yurt kayıt sildirme işlemleri gencizbiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden yapılmaktadır.

Aşağıdaki adımları izleyerek Genciz Biz KYK Yurt Kayıt Sildirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  1. gencizbiz.gsb.gov.tr adresine giriş yapın.
  2. Gençlik Merkezi Üyeliğiniz Var İse Buradan Giriş Yapılabilir. Gençlik Merkezi Üyeliğiniz Yok İse E-Devlet Şifreniz İle Giriş Yapınız.
  3. Sisteme Girdikten Sonra Yurt İşlemleri Linkine Tıklayın.
  4. Açılan Sayfada Yurt Kayıt Silme Talebi Bağlantısına Tıklayın.
  5. Kayıt Silme Sebebinizi Belirtiniz. (Yatay / Dikey Geçiş, Mezun, Kendi İsteği İle Ayrılma (Okuldan), Kendi İsteği İle Ayrılma (Yurttan), Kayıt Dondurma (Okul), Farabi İş Yeri Eğitim Protokolü. Staj, Üniversite Kararı Vb. İle Alisinin Bulunduğu İl / İlçe De Eğitime Devam Edecek -Öğrenci Değişim Programı Kapsamında Yurt Dışında Öğrenim Görecek Öğrenci (Erasmus, Mevlana Vb), Seçeneklerinden Uygun Olanı Seçiniz
  6. Telefon Numaranızı Yazınız.
  7. IBAN Numaranızı Yazınız. (Depozitonuz Bu Hesap Numarasına Gönderilecektir)
  8. Kaydet Butonuna Tıklayarak İşlemi Sonlandırınız.

Öğrenciye Ait Kayıt Silme Talebi Başarıyla Alındı Mesajı Aldıysanız İşleminiz Tamamlanmış Demektir. Depozitonuzun Ödeme İşlemleri İse En Geç 2-3 Hafta İçinde Belirttiğiniz IBAN Numarasına Yapılmaktadır.


Kayıt Sildirme Durumunda Yurt Ücret İadesi

KYK kayıt sildirme işlemlerinizi tamamladığınızda kayıt olduğunuz ay ile kayıt sildirdiğiniz ayda günlük ücret hesabi yapılır. Bir ay 30 gün üzerinden hesaplanmaktadır. kayıt olunan günün ücreti alınır, kayıt sildirme İşlemlerinde İse Sildirme İşleminden Sonraki Günün Ücreti İade Edilmektedir.

KYK yurt kayıt sildirenler yurt kayıtları açıldığında tekrar başvuruda bulunabilirler.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK Yurdunda İzin Nasıl Alınır?

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu