Öğrenci Gazetesi

Gençlik Merkezi Nedir? Gençlik Merkezi Üyesi Nasıl Olunur?

Gençlik Merkezi Nedir? Gençlik Merkezi Üyesi Nasıl Olunur?. KYK Burs ve Kredi başvurularından sorulan Gençlik Merkezi ve Genç Gönüllüler Platformu üyelik bilgilerinin sorulmasının ardından başvuruda bulunan üniversite öğrencileri tarafından Gençlik Merkezi ve Genç Gönüllüler üyeliğinin burs ve kredi değerlendirmelerinde bir kriter olup olmadığı bilinmiyor.

Gençlik Merkezi Nedir?

Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Gençlere sportif kurslar, kültürel geziler sunan hem de okul hayatlarında derslerine yardımcı olacak kurs imkanlarını ücretsiz sunan merkezlerdir.


Gençlik Merkezi Üyesi Nasıl Olunur?

Gençlik Merkezine üye olmak için hiç bir şart yoktur. Gençlik Merkezlerine  http://www.gsb.gov.tr adresinden ya da İlinizde bulunan İl Gençlik Merkezlerinden üye olabilir ve tüm imkanlarından ücretsiz faydalanabilirsiniz.


Genç Gönüllüler Platformu Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlerin gönüllü olarak bilgilerini, emeklerini ve zamanlarını başkalarıyla paylaşmak isteyenler için çocukların derslerine yardımcı olabilecek, hastaları ve yaşlıları ziyaret edebilecek ve eğitim, çevre, spor, kültür ve turizm, sağlık ve sosyal hizmetler ile afet ve acil durum kategorileri altında gönüllülük faaliyetlerinin bulunduğu projedir.


Genç Gönüllüler Platformuna Nasıl Üye Olunur?

Genç Gönüllüler Platformuna üye olmak olmak için hiç bir şart yoktur. Genç Gönüllüler Platformuna https://www.gencgonulluler.gov.tr/ adresinden üye olup  Genç Gönüllü yardım projelerine katılabilirsiniz.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu