Kimdir

Gökhan Günaydın Kimdir, Nerelidir? Gökhan Günaydın Hayatı ve Biyografisi

Gökhan Günaydın Kimdir, Nerelidir? Türk hukukçu, mühendis ve siyasetçi 24. dönem Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun yıllar Parti Meclisi Üyeliği, Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Gökhan Günaydın Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık.

Gökhan Günaydın Kimdir, Nerelidir?

Türk hukukçu, mühendis ve siyasetçi Gökhan Günaydın 21 Mayıs 1964 Amasya doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 59 yaşındadır. Gökhan Günaydın, İstanbul Üniversitesi Hukuk, Anadolu Üniversitesi İktisat ve Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunudur.

Gökhan Günaydın, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde kamu yönetimi bölümünde yüksek lisansını, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde siyaset bilimi bölümünde ise doktorasını yapmıştır. .

Ayrıca Cambridge Sawstonhall İngilizce Dil Programı, Berlin Eyaleti İçişleri Senatörlüğü Yerel Yönetimler, Ankara Üniversitesi ATAUM AB Ortak Tarım Politikası ile AB Jean Monnet Hukuk Uzmanlığı programlarını tamamlamıştır.

İleri düzeyde İngilizce bilen Günaydın’ın çok sayıda makalesi ve kitabı yayınlanmıştır.


Gökhan Günaydın Hayatı ve Biyografisi

Gökhan Günaydın meslek hayatına özel sektörde ve TMO’nun çeşitli birimlerinde başlamıştır. İzzet Baysal Üniversitesi İİBF İktisat Politikaları Anabilim Dalında yardımcı doçent olarak görev yapmıştır.

2010 yılında makroekonomi doçenti oldu ve Ankara Üniversitesi’ne geçmiştir. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanlığı ve KESK Tarım Orkam-Sen Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. .

24. dönem Ankara Milletvekili olarak TBMM’de görev yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun yıllar Parti Meclisi Üyeliği, Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Gökhan Günaydın: Twitter

Gökhan Günaydın: Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu