Kimdir

Gökmen Karadağ Kimdir, Nerelidir? Gökmen Karadağ Hayatı ve Biyografisi

Halk TV’den ayrılan Gökmen Karadağ Kimdir? merak konusu oldu. Halk TV’de yayınlanan ‘Açıkçaprogramının sunucusu Gökmen Karadağ istifa ettiğini duyurması üzerine en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Peki Gökmen Karadağ Neden İstifa Etti? Gelin birlikte  tüm merak edilenleri ve Gökmen Karadağ Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Gökmen Karadağ Kimdir?

Uzunca bir süredir Halk TV’de yayınlanan ‘Açıkça’ programının sunuculuğunu yapan Gökmen Karadağ program sonunda sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu. Programdan sonra Neden İstifa etti? soruları araştırılmaya başlanırken, izleyicileri bu durumu üzüntü ile karşıladı. 1970 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. İzmir Fen Lisesi mezunu olan Karadağ, Boğaziçi Üiniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi.  Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. Aynı fakültede doktorasını yapan Karadağ, Eğitim Fakültesinde de pedagojik formasyon aldı.

Medya sektörünü HBB dış muhabirliği ile adım attı. Kanal 6, Star Tv, Kanal D gibi kanallarda görev aldı. Kariyerine TV8 ekranlarında devam eden Karadağ, kanal Acun Ilıcalı tarafından satın alınana kadar çalışmaya devam etti. 2020 yılında Halk TV’de moderatörlük yapmaya başladı.


Gökmen Karadağ Neden İstifa Etti?

Twitter hesabından açıklama yapan Karadağ, “Hoşça kal Halk TV ve teşekkürler. 5 yıllık bir ekran ayrılığından sonra müthiş bir dönüş yaşadım. Ancak buraya kadar sürdü. Bu ayrılık kanalın değil benim inisiyatifimdir. Tüm izleyenlere, yoldaşlık edenlere sonsuz teşekkürlerimle… Pazar Açıkça’da son kez buluşmak dileğiyle…” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama da, Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu’ndan geldi.

Mahiroğlu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Gökmen Karadağ, Halk TV’nin sadece programcısı değil; bel kemiğidir, Cafer Mahiroglu’nun yol arkadaşı ve kardeşidir. Özel sorunlarından dolayı aldığı kararlar elbette önemlidir ama Halk TV izleyicilerinin kanalda kalması konusundaki çağrılarını da dikkate alacağından hiç şüphem yok” ifadelerini kullandı.


Gökmen Karadağ Hayatı ve Biyografisi

Kariyerine mühendis olarak başladı. Türkiye’de Avrupa Birliği ve Dünya Bankası tarafından desteklenen bazı projelerin mali ve mühendislik denetimini yaptı. Türkiye’nin ana endüstriyel kuruluşlarının Ar-Ge uygulamalarını ve potansiyellerini araştırdı. Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe MIS projelerinde çalıştı.

Mühendislik kariyerine paralel olarak ilgilendiği alanlar onu iletişim sektörüne çekti. HBB, Star, Kanal 6, Kanal D, brt ve tv8’de muhabirlikten, program sunuculuğuna kadar her aşamada çalıştı. En çok bilinen işi tv8’de yaptığı Haber aktif ve 8.Gün programları oldu. tv8’de Danışma ve İcra Kurulu Üyesi olarak da görev yaptı.

2000 yılından beri bireysel gelişim eğitmenliği yapıyor. Konuşma Mekaniği, Beden Dili, Etkili Konuşma Teknikleri, Etkili Yazma Teknikleri, İş Sunumlarında Profesyonelleşme, Medya Eğitimi, Liderlik İletişimi, Sağlık İletişimi başlıklarında eğitimler ve seminerler veriyor, bireysel koçluk yapıyor.

Twitter 👉 Gökmen Karadağ 

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Nasuhi Güngör Kimdir, Nerelidir? Nasuhi Güngör Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu