Öğrenci Gazetesi

Google Lens Kullanarak Matematik Sorunları Nasıl Çözülür?

Matematik soruları ile sorun yaşayanların hayatını kolaylaştıracak Google Lens’in yeni özelliği sayesinde sorunun fotoğrafını çekerek çözebilirsiniz.  Google Lens’in amacı öğrencilerin ödevlerini Goole Lens üzerinden kolayca yapması değil. Amaç öğrencilerin soruların nasıl çözüldüğüne dair bilgi edinmesini sağlamak. Peki Google Lens Kullanarak Matematik Sorunları Nasıl Çözülür? 

Google Lens bir Google uygulamasıdır Android, İPhone veya iPad cihazlarınızdan Google Lens uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.

Çözemediğiniz matematik problemlerini dijital ekran sayesinden taratıp sorunun çözümünü görebilirsiniz.

Google Lens Kullanarak Matematik Sorunları Nasıl Çözülür?

  1. Android telefon veya tablet, iPhone veya iPad’inizde “Google” uygulamasını açın. Arama çubuğunun sağ tarafındaki “Lens” simgesine dokunun.
  2. Ardından, alttaki araç çubuğundaki ” Ev Ödevi ” seçeneğine kaydırın .
  3. Cihazınızın kamerasını çözmek istediğiniz matematik problemine yöneltin ve sorunun çerçevenin içinde olduğundan emin olun. ” Deklanşör ” düğmesine dokunun .
  4. Öncelikle, kartın üst kısmındaki sorunun doğru olup olmadığını iki kez kontrol edin. Çözüme ulaşmak için atılan adımları görmek için “Çözülecek Adımlar” a dokunabilirsiniz. Çözüm altta gösterilmektedir.
  5. Aynı fotoğraftan farklı bir sorunu taramak için çözüm kartının üzerindeki ” T ” simgesine dokunun. Ardından, çözmek istediğiniz bir sonraki çözüme dokunun. Çözüm, aşağıdaki kartta tekrar görünecektir.
  6. Google’ın yanıtı yeterli değilse veya bir çözüm bulamazsa, tüm Google Arama sonuçlarını diğer kaynaklardan gelen çözümlerle ortaya çıkarmak için karttan yukarı çekebilirsiniz.

Bu kadar! Umarım tüm sorunlarınıza çözüm bulursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu