Kimdir

Gözde Akpınar Kimdir, Kaç Yaşında? Gözde Akpınar Hayatı ve Biyografisi

Gözde Akpınar Kimdir, Kaç Yaşında? Gözde Akpınar Hayatı ve Biyografisi. Kariyeri boyunca bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Gözde Akpınar Nerelidir? Betek Boya sahibi kimdir? sorularına cevap olan Gözde Akpınar Evli mi, boşandı mı? Gözde Akpınar Serveti Ne Kadar? Gelin birlikte Gözde Akpınar hakkında merak edilenleri öğrenelim…

Gözde Akpınar Kimdir?

Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Gözde Akpınar Kimdir? merak edilmekte. Betek Boya sahibi olan Gözde Akpınar, günümüze değin bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır. 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Gözde Akpınar, 2024 yılı itibari ile 45 yaşındadır ve aslen İstanbulludur. Gözde Akpınar Babası ise Filli Boya sahibi olan Celal Akpınar’dır.

Eğitim hayatından kısaca bahsedecek olursak; Lise eğitimini İstanbul’da Saint Joseph Lisesinde tamamladıktan sonra üniversite eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-İktisat Bölümü’n de mezun olarak bitirmiştir. Ardından ise yine Bilgi Üniversitesi eşliğinde aynı bölümün eğitimi için  İngiltere‘de Portsmouth Üniversitesine gitmiş ve eğitimini burada tamamlamıştır.

Kariyerine başlangıcı ise babasının sahip olduğu Betek Boya ve Kimya Sanayi’nde 2003 yılında çalışmasıyla olmuştur. 2005 yılında babası vefat etmesi üzerine; bir dönem sektörde tecrübe kazanmaya kendini adamış  ve babası ile 1,5 yıllık birlikte çalışma hayatı sonrasında babasının iş tecrübelerinden yararlanarak çalışma hayatına atılmıştır.

Babası Celal Akpınar 2005 yılında kanser yüzünden vefat ettiğinde 25 yaşında olan Gözde Akpınar, şirketin yönetimini hemen devralmadı. Ailenin tek çocuğu olarak bütün işlerin başına geçmiş ve Şubat 2008’de ilk kez Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.


Gözde Akpınar Hayatı ve Biyografisi

2008 yılından günümüze dek sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veren Gözde Akpınar, 2015 yılında Filli Boya Bilim Kampı projesini hayata geçirdi. Özellikle kadınlara yönelik projeleri ile de adından sıklıkla söz ettiren Akpınar; 2016 yılında ise Filli Kadın Ustalar adlı proje ile kadınların erkek işi olarak görülen boya sektöründe yer almaları için farklı şehirlerde boyacılık kursları düzenledi.

Günden güne Filli Boya markasını sektörde aranan boya markası haline getiren Gözde Akpınar, sahibi olduğu markayı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasına soktu. Bununla birlikte doğal yaşamın korunması ve sahipsiz hayvanlara yönelik desteğini Haçiko ve Haytap dernekleriyle sürdüren Gözde Akpınar, psikoloji, sinema ve resimle ilgileniyor ve iyi bir okurdur.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir çok projede yer alan Gözde Akpınar; Filli Boya Bilim Kampı projesini de hayata geçirmiştir. Ayrıca; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği, TÜBİTAK- TÜSSİDE ve Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin desteği ile maddi olanakları sınırlı çocuklara yönelik yürütülen projenin de baş mimarıdır diyebiliriz.

Projeden kısaca bahsedecek olursak; bu proje kadının sosyal, siyasi ve ekonomik alanlardaki konumunun güçlendirilmesinde en önemli unsurlar arasında yer alan fırsat eşitliği ve eğitime odaklanıyor.  2016 yılında Kadın Ustalar adlı bu proje ile kadınların erkek işi olarak görülen boya sektöründe yer almaları için farklı şehirlerde boyacılık kursları düzenledi.

Kadınlara verdiği desteği ise en anlamlı şekilde ifade eden Gözde Akpınar; Özgecan Aslan vahşice katledildiğinde, 30 televizyon kanalının reklam kuşaklarını eşzamanlı olarak satın aldı, yarım dakika boyunca simsiyah karartı. Ne logo vardı, ne marka… Zifiri karanlıkta sadece “Özgecan için” yazıyordu. Ticari kaygıyla değil, toplumsal bilinci arttırmak için yapılmıştı. Kadına yönelik şiddette böylesine etkili bir reklam tarihte görülmedi.

Gözde Akpınar, ilgi alanlarından bahsedecek olursak; lego, doğal yaşam fotoğrafçılığı ve seyahat etmek gibi farklı hobileri de mevcuttur. Gözde Akpınar’ın Hüseyin Sezgin ile olan evliliğinden bir kız çocuğu vardır.

Instagram 👉 Gözde Akpınar


👉 Necati Bay Kimdir, Kaç Yaşında?  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu