Kimdir

Gözde Şeker Kimdir, Kaç Yaşında? Gözde Şeker Hangi Kanalda? Gözde Şeker Hayatı ve Biyografisi

Gözde Şeker Kimdir, Kaç Yaşında? Gözde Şeker Hani Kanalda? Gözde Şeker Hayatı ve Biyografisi. Spiker ve sunucu olan Gözde Şeker son günlerde merak edilen isimler arasında yer aldı. Gözde Şeker aslen Nereli? Gözde Şeker Ne Mezunu? sorularının cevapları ve Gözde Şeker hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Gözde Şeker Kimdir?

Başarılı sunucular arasına yer alan Gözde Şeker 1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2024 yılı itibari ile 37 yaşındadır ve aslen İstanbulludur. Başarılı bir kariyeri olan Gözde Şeker, program yapımcısı ve sunucu olması yanı sıra daha öncesinde, editör ve gazetecilik de yapmıştır. Gözde Şeker Kimdir? sorusuna kısaca cevap verdiğimize göre; geçelim eğitim hayatına.

Eğitim hayatından kısaca bahsedecek olursak; Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi Radyo Televizyon Bölümü’nde başlamış ve ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nden mezun olmuştur.

Küçük yaşlarda başladığı kariyerine başlama serüveni ise 16 yaşında staj yapmasıdır. Medya sektörüne ilk adımı CNN Türk Ekonomi servisinde staj yaparak atmıştır. Ardından ise ekonomi muhabiri olarak görev aldığı CNN Türk’te 5 yıl çalıştıktan sonra TRT Türk’ün kuruluş aşamasında yer aldı. Bunların üzerine ise Bosna Hersek’te TRT Türk temsilciliğini kurdu ve 4 yıl boyunca Bosna Hersek temsilcisi olarak görev yaptı. Daha sonrasında Tunus’ta da TRT Türk temsilciliği görevini üstlendi.


Gözde Şeker Hani Kanalda?

Başarılı bir kariyere sahip ola Gözde Şeker medya sektöründe bir çok kanal, dergi ve kuruluşta görev almıştır. Editör ve gazeteci olarak başladığı kariyerine günümüzde haber programı yapımcılığı ve sunuculuğu ile devam etmektedir. Gözde Şeker Hangi Kanalda? merak edenler için söyleyelim ki, Gözde Şeker günümüzde Halk Tv kanalında Haber spikeri olarak kariyerine devam etmektedir.


Gözde Şeker Hayatı ve Biyografisi

Genç yaşta ilgi duyarak başladığı medya sektöründe başarılı işleri ile günden güne kariyerinde hedeflediği yerlere gelen Gözde Şeker, CNN Türk’te ekonomi muhabiri olarak görev aldı ve bu süreçte önemli deneyimler kazandı. Ardından TRT Türk’e geçerek yurtdışı temsilcilik görevlerine atandı.

bunlarla yetinmeyen Gözde Şeker Başarılarına Bosna Hersek’te devam etmiştir.  Bosna Hersek ve Tunus’ta TRT Türk temsilciliği yaptı ve uluslararası ilişkilerde önemli rol üstlendi. Küresel Bakış programında editörlük yaptıktan sonra Habertürk’e transfer oldu. Habertürk’te farklı kuşaklarda sunuculuk yaparken, aynı zamanda Dış Haberler Müdürlüğü gibi sorumluluklar üstlendi.

Ayrıca belirtelim ki, Ekim 2018 yılı itibari ile toplamda 4,5 yıl Haber Global’de hafta sonu haberlerini sunmuştur. 4,5 yıl sonrasında ise Gözde Şeker yeni sezon itibariyla Halk TV’de haber programı sunmaya devam etmektedir.

Instagram’da Gözde Şeker

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu