Kimdir

Gürkan Zengin Kimdir, Kaç Yaşında? Gürkan Zengin Hayatı ve Biyografisi

Sıklıkla merak konusu olan Gürkan Zengin yaptığı yorumlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Özellikle son günlerde Gürkan Zengin Hangi Partiye yakın soruları da araştırılıyor. deneyimli gazeteci ve yorumcu Gürkan Zengin Hangi Gazetede yazıyor. Gelin birlikte Gürkan Zengin Hangi Kanalda, Kaç Doğumlu? tüm detayları öğrenelim…

Gürkan Zengin Kimdir?

1968 Ankara doğumlu olan yazar Gürkan Zengin, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur.  Gürkan Zengin, Aslen Trabzonludur. Babası Ahmet Zengin 8 Nisan 2019 tarihinde vefat etti. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Meslek hayatına ise okul yıllarında TRT Haber Merkezinde Stajyer olarak başlamıştır. Hayatını mesleği üzerine kuran Gürkan Zengin çeşitli televizyon kanallarında görev almıştır.

2018 yılında Arap Baharı sonrasında Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı jeopolitik tabloyu ‘Kuşatma’ isimli kitaplarıyla anlattı. Çeşitli televizyonların Ankara bürolarında muhabir, editör ve haber müdürü olarak çalıştı. 1997 yılında ATV’de Çiğdem Anad ile birlikte Son Durak programını hazırlayıp sundu. 2000 yılında İstanbul’da CNN Türk Haber Merkezi’nde on yıl boyunca Suat Toktaş ile birlikte Editör programını hazırladı. 2007-2009 arasında CNN Türk Haber Koordinatörlüğünde bulundu. 2011-2017 arasında Aljazeera Türk Haber Direktörü olarak çalıştı. Aljazeera.com.tr web portalı yayında kaldığı süre içinde ülkenin en prestijli haber portalıydı.

👉 Adalet Bakan Yardımcılığına Atanan Akın Gürlek Kimdir, Nerelidir? Akın Gürlek Hayatı ve Biyografisi


Gürkan Zengin Hayatı ve Biyografisi

53 yaşındaki Gürkan Zengin, Gürkan Zengin, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu. Gazetecilik hayatına okul yıllarında (1989) TRT Haber Merkezinde Stajyer olarak başladı. Gürkan Zengin çeşitli televizyonların Ankara bürolarında muhabir, editör ve haber müdürü olarak çalıştı.

1997 yılında Çiğdem Anat ile birlikte ‘Son Durak’ programını hazırlayıp sundu. 2000 yılında çalışmaya başladığı Cnn Türk Haber Merkezi’nde on yıl boyunca Suat Toktaş ile birlikte ‘Editör’ programını hazırladı. 2010 yılı sonunda kuruluş, çalışmalarını yürüten Al Jazeera Türk haber kanalının direktörlüğünde görev aldı. Gürkan Zengin, “Kuşatma”, “Hoca-Türk Dış Politikasında Davutoğlu Etkisi”, “Kavga- Arap Baharı’nda Türk Dış Politikası” isimli kitapları kaleme almıştır. Gürkan Zengin, evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu