Kimdir

Hakan Bayrakçı Kimdir, Kaç Yaşında? Hakan Bayrakçı Hayatı ve Biyografisi

Son günlerde katıldığı programlarda yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Hakan Bayrakçı Kimdir? merak edilmekte. Geçtiğimiz sene evlenen Hakan Bayrakçı eşi kim? Sonar Araştırma Şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı hangi partiden? Gelin birlikte Hakan Bayrakçı Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Hakan Bayrakçı Kimdir?

Sonar Araştırma merkezi sahibi olan ve son günlerde sık sık gündeme gelen Hakan Bayrakçı, 1 Temmuz 1960 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Seniha Bayrakçı İstanbullu babası Mesut Bayrakçı Erzurumludur. İlkokul ve ortaöğretimini İstanbul’da tamamladı. Orta ve lise öğretimini Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde bitirdi. İstanbul Üniversitesi’nden mezun olan Hakan Bayrakçı Tarih bölümünden mezun oldu.

1988 yılında bir kamuoyu araştırma şirketi olan SONAR Araştırma Şirketi’ni kurdu. Kurduğu şirketin başkanlığını yapan Bayrakçı, Süleyman Demirel Bülent Ecevit gibi liderlere profesyonel danışmanlık sağladı. Meslek hayatı boyunca pek çok siyasetçi ve kamuoyu önderine danışmanlık yapan Bayrakçı yaklaşık olarak 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakan’a profesyonel olarak danışmanlık hizmeti verdi.

İngilizce ve Fransızca bilen Bayrakçı çeşitli konularda televizyon programlarında konuk yorumcu oldu. 2003-2006 yıllarında TRT 1 ekranlarında tarih programı sundu. Diplomasi kanalının aktif bir ismi olan Hakan Bayrakçı çeşitli ülkelerin büyükelçiliklerine danışmanlık yaptı.

İstanbul’da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Bayrakçı, hobi olarak çok sesli müzik besteleri ve resim gibi uğraşılarla ilgilidir. Hakan Bayrakçı, 1982-1984 seneleri arasında “ Çadırlar, Ortaçağ ve Türkler, Kırmızı Fırtına” kitaplarını yazdı. Yazarlığa uzun bir ara veren Hakan Bayrakçı, 2013 yılında “Bozkırın Oğlu Cengiz Han” kitabını yazdı.

İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Bir çok ülkenin Büyük Elçiliklerine de danışmanlık görevi yaptı. Hakan Bayrakçı’nın Mesut Bleda adında bir oğlu var.

👉 Ertan Balaban Kimdir, Nereli? Ertan Balaban Hayatı ve Biyografisi


Hakan Bayrakçı Hayatı ve Biyografisi

Hakan Bayrakçı, 1988 yılında SONAR Araştırma Şirketi’ni kurdu ve başkanlığını yapmaya başladı. Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit gibi liderlere profesyonel olarak danışmanlık yaptı.Meslek hayatı süresince, 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakana’a da profesyonel olarak danışmanlık hizmeti verdi. Bayrakçı, çeşitli televizyon programlarında konuk yorumcu olarak canlı yayınlara katıldı. Bayrakçı ayrıca TRT1’de, 2003 ve 2006 yılları arasında tarih programı sundu.

Fransızca ve İngilizce bilen Bayrakçı, meslek hayatında çeşitli ülkelerin Büyük Elçiliklerine danışmanlıklarda da bulunmuştur. Mesut Bleda Bayrakçı isminde bir oğlu olan Hakan Bayrakçı, İstanbul’da yaşamaktadır. SONAR Araştırma Şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı, Çekmeköy Belediyesi’nde kıyılan nikahla dünya evine girdi.

Twitter 👉 Hakan Bayrakçı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu