Kimdir

Hakan Eratik Kimdir, Nerelidir? Hakan Eratik Hayatı ve Biyografisi

Hakan Eratik Kimdir, Nerelidir?. Bir çok film ve dizide rol alan ünlü oyuncu Hakan Eratik Kaç Yaşında? Yeşim Salkım eski eşi olan Hakan Eratik oynadığı film ve diziler de merak konusu oldu. Gelin birlikte Hakan Eratik Hayatı ve Biyografisini öğrenelim….

Hakan Eratik Kimdir?.

Bir dönem sunuculukta yapan Hakan Eratik Kimdir, Nerelidir? merak edilmekte.  Bir çok dizi ve film de rol alan ünlü oyuncu 1977  yılında İstanbul’da doğdu. 2024 yılı itibari ile 47 yaşındadır ve aslen İstanbulludur. Lise eğitimini bilgisayar dalı üzerine yapmış ve üniversiteye yerleşmiştir. Ancak yapmak istediği işin oyunculuk olduğuna karar vererek eğitimini bırakmıştır. Aktörlüğe başlamadan önce 1996-2002 yılları arasında özel bir kanalda sunuculuk ve program yapımcılığı görevini üstlenen genç oyuncu yakışıklılığı ile dikkat çekmektedir. Mankenlik ve fotomodellik işi ile de uğraşan Hakan Eratik pek çok markanın katalog yüzü olmuş ve reklamlarında da yer almıştır..

Genç kızlardan oluşan fan grubu ile takipçi sayısını her geçen gün artıran yakışıklı oyuncu yıllar önce herkesi sesi ve güzelliği ile büyüleyen Yeşim Salkım ile bir evlilik yapmıştır. çiftin dillere destan aşkları ve evlilikleri bir takım özel nedenler yüzünden sonlandırılmıştır. Çiftin Ada isimli bir de kız çocukları olması sebebiyle ilişkileri de hala anne ve baba olarak sürmektedir..


Hakan Eratik Hayatı ve Biyografisi.

1977 İstanbul doğumlu oyuncu en son 2015 yılında Kara Kutu adlı dizide Hasan karakterini canlandırmıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2005 senesinde Ödünç Hayat dizisinde Tolga karakteri ile gerçekleştirmiştir. Bununla bielikte Kalbimdeki Deniz dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan Hakan Eratik dizide Alihan Öztuna karakterini canlandırmaktadır. .

Afife Jale sahnesinde açılan oyunculuk kurslarına katılan ve kendini bu yönde geliştiren oyuncu yer aldığı dizilerde de dikkat çekmektedir. Yusuf Kurçenli ve Ali Özgentürk filmlerinde yer alan Hakan Eratik bunun yanında Huzur Sokağı, Sessiz Gemiler ve Ödünç Hayat dizilerinde de yer almıştır. Oyuncu sadece dizi ve filmler ile değil tiyatro oyunları ile de hayranlarının karşısına çıkmaktadır. Kutsi ile Huzur Sokağı adlı dizide de rol arkadaşı olan Hakan Eratik şimdi de Kalbimdeki Deniz dizisi ile yeniden ekran karşısındaki yerini almaktadır..

2005 yılında “Ödünç Hayat” dizisinde “Tolga”, 2006 yılında “Sırça Köşk” dizisinde “Aziz Derman”, 2007‘de “Geniş Zamanlar” adlı dizide “Ahmet”, yine aynı yıl ATV ekranlarında yayınlanan “Sessiz Gemiler” adlı dizide “Talat” karakterini canlandırdı..

2007 yılında “Sessiz Gemiler” adlı dizide başrol oyuncularından Savaş Dinçel, henüz dizi bitirilmemişken yaşamını yitirmiştir ve yerine Müşfik Kenter geçmiştir. 2009 yılında evlendiği Yeşim Salkım ile bu dizide tanıştı. Hakan Eratik, bu dizide Talat karakterini canlandırırken dizideki diğer rolleri ise Yeşim Salkım, Ayhan Kavas, Zeynep Doruk, Alper Kul, Aysun Kayacı, Miraç Eronat, Levent Özdilek, Sezai Aydın gibi isimler rol almıştır..

2008 yılında TRT 1‘de yayımlan “Sürgün Hayatlar” adlı dizide Aydan Şener, Teoman Kumbaracıbaşı, Neslihan Acar, Kenan Bal ile birlikte başrolde oynadı..

Instagram 👉 Hakan Eratik


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Ali Öner Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu