Kimdir

Hamza Dağ Kimdir, Nerelidir? Hamza Dağ Hayatı ve Biyografisi

Hamza Dağ Kimdir, Nerelidir?. Katıldığı programlarda ülke gündemine dair yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Hamza Dağ Kaç Yaşında? Aynı zamanda Tanıtım ve Medya Başkanı olan Hamza Dağ, TBMM 27. Dönem İzmir Milletvekili görevini de yapmıştır. Bugün katılacağı CNN deki programa katılacak olan Hamza Dağ Hayatı ve Biyografisi merak edilmekte. Gelin birlikte tüm detayları öğrenelim…

Hamza Dağ Kimdir?

Hamza Dağ, 01.03.1980 yılında Manisa’nın Demirci ilçesinde dünyaya geldi. 1990’da Simav Atatürk İlkokulu’ndan, 1996’da ise Simav İmam Hatip Lisesini tamamladı. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan Dağ, okuldan 2000’de mezun oldu. Ardından 2000-2001 tarihleri arasında Avukatlık stajını yaptı. 2002 yılında girdiği ‘Hâkimlik Sınavı’nın yazılı bölümünü geçti ancak mülakatta elendi. Daha sonra 2004’de 2 arkadaşıyla birlikte İzmir Barosu’na bağlı Avukatlık Bürosu açtı. 2004 yılından bu yana Serbest Avukatlık yapmaktadır.

2004’de İzmir’de baro seçimlerinde ilk kez farklı bir ses olması açısından önemli olan Değişim Avukatlar Grubu’nu kuran 5 kişiden biridir. Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı öğrenci kollarında aktif görev alan  Dağ, burada Fakülte, kampüs ve üniversite başkanlıkları yapmış, bu dönemde arkadaşları ile birlikte hukuk bülteni adında dergi çalışmasında aktif görev almıştır.

Meslek hayatına atıldıktan sonrada sosyal ve siyasi çalışmalarına devam eden Hamza Dağ, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı, burada insan hakları üzerine çalışmalarda bulundu.

👉 Gülfem Saydan Sanver Kimdir, Nerelidir?


Hamza Dağ Hayatı ve Biyografisi

İlk siyasi parti deneyimini AK Parti’de yaşayan Hamza Dağ, burada sırasıyla İzmir İl Gençlik Kolları Yön. Kur. Üyeliği, İzmir İl Gençlik Kolları Seçim İşlerinden Sor. İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, ardından 3 Şubat 2008 yılında AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresinde, İl Gençlik Kolları Başkanı seçilmiştir.

12 Haziran 2011 seçimleri ile birlikte 24.Dönem İzmir Milletvekili Seçilen Hamza Dağ, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeliği görevine devam etmektedir. Ak Partinin 4. Büyük Olağan Kongresinde Yedek MKYK üyeliğine seçilen Hamza Dağ, 30 Mart 2014 seçimleri ile birlikte boşalan üyeliklerin yerine MKYK’ya girmiş ve Seçim işleri biriminde başkan yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku ana bilim dalında yüksek lisansına devam etmekte olan Hamza Dağ, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Twitter 👉 Hamza Dağ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu