Blog

Hatalar Yaparak Öğrenebileceğiniz 10 Şey

Hatalar Yaparak Öğrenebileceğiniz 10 Şey. Kimse hata yapmayı sevmez. Ancak hayattaki bir şey hepimizin hata yapmasıdır. Sadece kaçınılmaz. Bir hata yaptığımızda, bu genellikle tehlikeli hissettirir. Güvenlik açığımızla, cehaletimizle karşı karşıyayız ve işlerin düzensizleşmesine neden oluyoruz. Hatayı ortadan kaldırmaya çalışmak daha fazla soruna neden olabilir, çünkü dünya genellikle sabit olan ve yaptığınız hataya çok mecbur olmayan bir yere yerleştirilir. Dünya sonsuza dek değişiyor ve işler değiştikçe hatalar oluyor. Depresyona girmek yerine yaptığınız hatalardan ders alın.

10. Hayatta daha fazla denge yaratmamıza yardımcı olur

Bir hata, geri yansıtmak ve hayatımızda nerede daha fazla dengeye ihtiyacımız olduğunu görmek için harika bir zamandır. Denge eksikliği olduğunda veya dengenin dengesinin bozulmasına neden olduğunda hatalar olabilir. Meditasyon yapın ve bir hata yaptıktan sonra hayatınızda nasıl daha fazla denge kurabileceğinizi görün.


9. Hatalar Bize Daha İyisini Yapmak İstememize Yardımcı Olur

Çoğu zaman hatalar insanlarda en iyiyi ortaya çıkarabilir. Bir hata, çalışmamızı ve daha iyisini yapmamızı istememize yardımcı olabilir. İnsanlar hatanın tekrarlanmasını önlemek için yollar arar. İnsanlar kendilerini, yaptıkları hatayı telafi etmek için çok çalışmak isterler.


8. Başkaları ve Kendimiz İçin Daha Merhametli Oluruz

Hatalar bize alçak gönüllü, merhametli ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Bazen hayat bu kadar meşgul olduğunda, başkalarına ve kendimize karşı daha şefkatli olmayı unuturuz. Bir hata, başkalarına karşı nasıl daha şefkatli ve affedici olabileceğinizi düşünmek için harika bir zamandır. Hiç kimse mükemmel değildir ve insanlar onlarla yaptığınız gibi size karşı hata yapmamıştır. Bu, affetmenin ve sadece bırakıp onlara karşı şefkat göstermenin en iyi zamanıdır.


7. Yaptığınız İlerlemeyi Gözden Geçirin

Bazı insanlar ilerlediklerini gözden geçirmeyi unutdukları hatalara o kadar asılırlar. Yaptığınız hataya sahip olun. Hayatta büyümek için gereken ilerlemeyi yapmaya devam edebilmeniz için geliştirmeye ve ondan öğrenmeye çalışın. Size yardımcı oluyorsa, birisinden hesap verebilir olmanıza yardımcı olmasını isteyin. Onlarla konuşun ve hatalarınızı aşmanıza yardımcı olacak yeni bir hareket yolu bulun.


6. Hatalarınızı İnceleyin

Sadece bir kenara atmak yerine yaptığınız hatalarınızı inceleyin. Hatalarınızı görmezden gelmek onları tekrar etmenizi sağlayabilir. Hatanın neden ilk başta yapıldığını ve kararın neden kötü olduğunu anlayın. Hatayı tekrar yapmamanıza yardımcı olmak için biraz olgunlaşmaya ihtiyaç duyabileceğiniz yumuşak noktayı anlamaya çalışın. Bir hata yaptığınızı ve buna sahip olduğunuzu gerçekten itiraf etmek çok cesurca sürer. Yaptığınız hatayı da kabul ettiğiniz için kendinizle gurur duyun. İnceleme inceleme ile karıştırılmamalıdır. İnceleme sadece onlara bakmak ve onları incelemek, daha derine inip arabuluculuk yapmak ve neler öğrenebileceğinizi görmektir.


5. Kendimizi Daha İyi İlerletmemize Yardımcı Olur

Bu gün ve yaşta, her şey hızlı bir hızla ilerliyor. Kendimize ayak uyduramıyoruz. Her zaman hızlı bir şekilde çalıştığımızda ve bir şeyler yaptığımızda bir hata olması gerekir. Bu, hataların oluşmaması için kendinizi nasıl hızlandırabileceğinizi öğrenmek için harika bir zamandır. Belki bu daha erken uyanmak ve daha erken yatmak anlamına gelebilir, böylece kendinizi hızlandırabilirsiniz. Sadece iş arasında daha fazla ara vermek bile olabilir. Yarışmak ve işleri hızlı yapmak da paniğe yol açabilir. Sadece işleri yavaş bir hızda yapın ve hızlı değil. Bunu yapabiliyorsanız günün sonunda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.


4. Hatalar, Neyin Önemli Olduğunu Görmemize Yardımcı Olur

Hata, neyin en önemli ve neyin önemli olmadığını görmemize yardımcı olabilir. Olan hataların üzerinden geçtiğimizde birçok şey bulabiliriz. Artık bizim için önemli değilse veya bize hizmet etmiyorsa, ondan tekrar öğren, sadece bırak. Geçmişte kalmak ve bir şey üzerinde kötü hissetmeye gerek yok.


3. Kendinize Zor Zamanlar Vermeye Devam Etmeyin

Yapılan bir hata yüzünden kendinizi dövmeye devam etmeyin. Akışa devam etseniz veya doğru şeyi yaptığınızı düşünseniz bile bir hata yapılabilir. Hataya dayanmak sağlığınız ve bağışıklık sisteminiz için çok kötü olabilir. Geceleri ayakta kalmana neden olabilir. Kendinize zor zamanlar vermeyi bırakın. Öğrenin ve yarının yeni bir gün olduğuna şükredin.


2. Hatalar Bilgimizi Derinleştirmeye Yardımcı Olur

Eğer geriye bakarsak ve bizi büyütmemize yardımcı olan hataya izin verirsek, bilgimizi derinleştirir. Bu bilgi daha fazla hatayı önlemeye yardımcı olacak, aynı zamanda ruhsal olarak büyümemize de yardımcı olacaktır. Bu bilgiyi başkalarına yardım etmek için de kullanabiliriz, böylece aynı hatayı yapmazlar. .


1. Hatalar Gözden Kaçırmış Olabileceğimiz Şeyleri Ortaya Çıkarır

İnsanların sık sık kaçırdığı hatalarla en büyük şeylerden biri, bir hatanın aksi halde atlamış olabileceğimiz bir şeyi ortaya çıkarabileceğidir. Ne olduğunu ve bizi hata yapan şeyin ne olduğunu anladığımızda, düzeltilmesi gereken diğer hataları bulabiliriz. Bu da büyümemize yardımcı olur. Bu hatalar sizden kaynaklanmamış olabilir, ancak hatanız olmadan asla fark edilmezlerdi. Her şeyi gözden geçirin ve başlangıçta hatayı yapmanıza neyin neden olduğunu görün ve bazen sizin hatanız olmadığının bir şansı olduğunu görün. Sadece bir iletişim eksikliği ya da sadece sistemdeki bir aksaklık olabilir. Yine de, ondan öğren ve büyü.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu