Kimdir

Hayri Ülgen Kimdir, Nerelidir? Hayri Ülgen Hangi Takımlarda Oynadı?

Hayri Ülgen Kimdir, Nerelidir? Hayri Ülgen Hangi Takımlarda Oynadı? Soruları eski Milli Futbolcu, TRT1 Radyo ve TRT Spor yorumcusu hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Futbol kariyerine 1970 yılında ÇAPA Spor Kulübünde başlayan Hayri Ülgen 1976 yılında Fenerbahçe‘ye transfer oldu. Gelin hep birlikte eski Milli Futbolcu Hayri Ülgen Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Hayri Ülgen Kimdir, Nerelidir?

Eski Milli Futbolcu ve Spor yorumcusu Hayri Ülgen 16 Nisan1956 Şanlıurfa doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 68 yaşındadır. Futbol kariyerine 1970 yılında ÇAPA Spor Kulübünde başlamıştır. 1976 yılında Fenerbahçe’ye . transfer olmuştur. 1977-78 yılında Tekirdağ spor’da gol kralı olmuştur. 1978-79 sezonunda Samsun Sporda forma giymiştir.

1980 sezonunda Sarıyer’e transfer olan Ülgen, futbol kariyerinin en üst noktasına burada ulaşmıştır. 2 sezon 1. Lig’de 5 yıl Sarıyer forması giyen Ülgen, Sarıyer forması altında 4 yıl gol krallığı unvanını yakaladı ve unutulmazlar arasına girdi. Hayri Ülgen 21 kez Milli Forma giymiştir ve 1982 yılında yılın en centilmen futbolcusu seçilmiştir.

1986 yılında Antrenörlüğe başlayan Hayri Ülgen ilk yılında Kınalı Adliye takımını şampiyonluğa ulaşmıştır.

1987 yılında spor yazarlığına başlayan Ülgen Sabah – Fotomaç ailesinde 2004 yılına kadar sürdürdü ve buradan emekli oldu.

Hayri Ülgen, TRT1 Radyo ve TRT Spor yorumcusudur.


Hayri Ülgen Hangi Takımlarda Oynadı?

Eski Milli Futbolcu Hayri Ülgen 21 kez Milli takım forması giymiş ve 1980 yılında en centilmen futbolcu seçilmiştir.

Hayri Ülgen’in futbol kariyeri boyuncu forma giydiği takımlar:

  • ÇAPA Spor
  • Fenerbahçe
  • Tekirdağ Spor .
  • Samsun Spor
  • Sarıyer

Hayri Ülgen: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu