Her Üniversite Öğrencisinin Bilmesi Gereken 5 Yaşam Sloganı

Öğrenci olmak için kurallar koymak zor çünkü her öğrenci farklı.Ancak, herkes için geçerli belirli ilkeler ve fikirler vardır. Bu beş yaşam sloganı öğrencinin başarısına yardımcı olacaktır.

1. Yeterince iyisin

Birçok öğrenci, bulundukları kursu idare etme yeteneklerinden endişe duymaktadır. Diğer öğrencilerin kendilerinden çok daha zeki ve yetenekli olmaları gerektiğini düşünüyorlar. Muhtemelen en iyi öğrenciler arasında değilsiniz – sadece birkaçı olabilir – ama bir şeyi hatırlamanız gerekir: üniversitenize girecek kadar iyisiniz . Orayı onlarca başka başvuranın üzerinde kazanmış olabilirsiniz. Bu yüzden kendinizden şüphe etmeyin; iyi yapmak için gerekenlere açıkça sahipsiniz.

Kendine güvenmek kolay değil. Bize mütevazı olmamız ve başarılarımızı kutlamamamız öğretildi. Ama senden hemen hemen istediğin her şeyi yapabileceğine inanmaya başlamanı istiyorum. Kursunuzdaki çoğu öğrenci kadar zekisiniz, bu yüzden kendinize ve başarılı olma becerilerinize güvenin. Ve bunun için çalışın – başarı sadece gerçekleşmez.

2. Herkes bazen yardıma ihtiyaç duyar

Kendinizi çalışmalarınızda zorluk çektiğinizde bulduğunuzda, sadece kursunuzun taleplerine uymadığınıza inanmak zorundasınız. Ancak bazen herkesin yardıma ihtiyacı vardır. Zorlayıcı bir şey bulmaktan utanmak yok. Hayatınız boyunca tekrar tekrar olacak. Hayatları ne kadar zahmetsiz görünse de, hiç kimse yol boyunca kolay olamaz. Görmediğiniz şey, karşılaştıkları şüpheler ve zorluklardır; her şeyin kucağına düştüğü anlaşılıyor, bunun doğru olduğu anlamına gelmiyor.

Üniversitenin sosyal yönü ile benzer bir şey. Diğer herkesin vahşi bir sosyal yaşama sahip olduğu izlenimini edersiniz ve evde kalan ya da köşede kaybolan tek kişi, yabancılarla sohbet etmeye başlamak için sinir sahibi olmanızı diler. Gerçek şu ki, herkes arkadaş edinme konusunda gergin; diğer öğrencileri tanıdıkça doğal olarak gerçekleşecektir.

3. En iyi şekilde yararlanın

Üniversitedeki bu üç yıl çok çabuk geçecek. Bunu bilmeden önce tezinizi teslim edeceksiniz ve sonuçları duymayı bekleyeceksiniz. Bu yüzden, işyerine girmeden önceki yıllardan en iyi şekilde yararlanın. Yeni deneyimler deneyin ve kulüplere katılın – kampüste birçok farklı sosyal grup ve etkinlik var. Zevk almadığınız bir şeyden vazgeçmekten ve bunun yerine başka bir etkinlik denemekten korkmayın. Sizin için çalışmayan bir gruba bağlı kalmanın bir anlamı yok.

4. Kendi hayatını yaşa

Daha az kendine güvenen insanlar kendilerini daha çok giden insanlara bağlarlar. Tehlike, onların başka bir versiyonu olmanızdır, çünkü onların güvenine hayransınız. Kendiniz olun ve eğer bu kim olduğunuzu keşfetmek için zaman ayırmayı içeriyorsa, sorun değil. Şimdi keşfetme zamanı!

Üniversite hayatı genellikle alkol etrafında dönebilir ve bu tür bir yaşam tarzına girmeyen herkes dışlanabilir hissedebilir. Ama bakarsanız alternatifler var. Sadece kabul edilmiş hissetmek için sıkı parti yapmak zorunda hissetmemelisiniz. İçmeye dayalı bir yaşam tarzı sağlık için bir tehlikedir ve aşırı şişirirseniz kendinizi riske atabilirsiniz. Öğrencilerin eğlenmesinin daha iyi yolları vardır.

5. Denge önemlidir

Üniversitedeyken hayatınızda bir denge kurmayı hedeflemelisiniz. Her zaman kütüphanede olmamalı ve asla bir gün izin vermemelisiniz ve tüm zamanınızı uni barda geçirmemelisiniz. Yarı zamanlı çalışmak zorunda kalabilirsiniz, ancak çalışmalarınızın acı çekmesine izin vermemeye çalışın. Bir program organize olmanıza ve her şeyi gününüze sığdırmanıza yardımcı olabilir.

Sağlığınız üzerinde de kontrol sahibi olun. Alkol söz konusu olduğunda aşırıya kaçmayın veya yeterli uyku almayı kaçırmayın. Sıkı çalışmanın yanı sıra eğlenmek için zaman ayırın. Ayrıca diyetinize bir göz atın; abur cuburda ara sıra hoşgörü ile ilgili bir sorun yok, ama çoğu zaman iyi yemeye çalışın. Düzgün beslenirseniz üniversitenin talepleriyle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Dün gece geç saatte dışarıda olduğunuz ya da yataktan kalkmak için rahatsız edemeyeceğiniz için erken dersleri kaçırmaktan kaçının. Sonuçta, çalışmak için oradasınız, bu yüzden sosyal hayatınızı sınıflara veya denemelere göre önceliklendirmeyin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Üniversite Hayatını Kolaylaştırmak için Ödev İpuçları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478