Kimdir

Hilal Köylü Kimdir, Kaç Yaşında? Hilal Köylü Hayatı ve Biyografisi

Hilal Köylü Kimdir, Kaç Yaşında? Hilal Köylü Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Hilal Köylü evli mi? hilal köylü Babası Kim? araştırılmakta. Bu yazımızda Hilal Köylü Aslen Nerelidir? Hilal Köylü Nerede Yazıyor? sorularının cevapları ve tüm merak edilenleri derledik.

Hilal Köylü Kimdir?

Yazar ve gazeteci kimliği yanı sıra muhabir ve moderatörlük de yapan Hilal Köylü Kimdir? araştırılmakta. Son günlerde Serbestiyet sitesinde yazarlık yapmaktadır. Kariyeri boyunca bir çok gazetede yazarlık yapan ve başarıları ile günden güne geniş bir kitleye hitap etmeye devam eden Hilal Köylü, yaptığı yorumlar ve yazıları ile sık sık gündeme gelmekte. Muhabir olrak olarak başladığı bu yolda  Radikal Gazetesi’nde başlamıştır ve daha sonra Habertürk TV, DW, 24 Saat Gazetesi, Anka gibi bir çok farklı gazete ve kanal için çalışmıştır.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlk olarak Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezun olmuştur. bununla yetinmeyen Köylü, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans (MS), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans (MS), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (2004 – 2006) bitirmiştir.

Meslek hayatına başladığı yıllarda; Radikal’de gazetesinin kuruluş döneminde eğitim, sağlık, kültür, çevre ve gençlik haberlerini yayınlama yetkisi almıştır. Aldığı bu yetki sonrasında o dönemlerde eğitim ve sağlık alanında hizmet veren ve hizmet alan toplumun her kesimini ilgilendiren haberler, röportajlar ve analizler yapmıştır.


Hilal Köylü Hayatı ve Biyografisi

Radikal gazetesinde görev yaparken; “dış politika muhabiri” olmuş  ve ardından gazetede “dış politika” diplomatik muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır. Bununla birlikte, Cumhurbaşkanlığı ve Dışişleri Bakanlığlinı “akredite muhabir” olarak takip eden Köylü, dış politika haberlerinde ise “gerekirse” Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı ve Savunma Bakanlığ’ılnı da yakından takip etmiştir.

Genel olarak söyleyebiliriz ki; Hilal Köylü, sadece gazetecilik alanında değil, televizyon programları ve moderatörlük konularında da başarılı bir kariyere sahiptir. TRT Türk’te “Analiz” programını sunan Köylü, ayrıca “Serbestiyet” adlı internet sitesinde Ankara temsilcisi olarak görev yapmaya devam etmektedir. Başarılı bir gazeteci ve yazar olan Hilal Köylü, mesleki hayatı boyunca birçok ödül ve takdir belgesi almıştır.

Eğitim, sağlık, kültür ve çevre haberlerini yaparken Türkiye’nin iç ve dış politikasını yakından takip ettiği ve haber yaptığı için, dış kaynaklarla temas kurduğu için dış politika, siyaset ve savunma ile iç içe olmuştur. Türkiye’de ve yurtdışında Dışişleri Bakanlarını, Başbakanları takip eden Köylü’nün, ABD ve Orta Doğu ilişkileri uzmanlık alanına girmektedir.

Radikal Gazetesi sonrasında, Habertürk TV, DW, 24 Saat Gazetesi, Anka ve Serbestiyet’te görev almıştır. Günümüz itibariyle, Serbestiyet’te yazılar yazmakta, Youtube platformunda yayın yapan Serbest TV’de program hazırlayıp sunmaktadır.

Twitter 👉 Hilal Köylü 


👉Banu Akdeniz Kimdir, Kaç Yaşında? Banu Akdeniz Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu