Kimdir

Hülya Hökenek Evli mi, Aslen Nerelidir? Hülya Hökenek Annesi Babası Kimdir?

Hülya Hökenek Evli mi, Aslen Nerelidir? Hülya Hökenek Annesi Babası Kimdir?. Son zamanlarda sıklıkla arama motorlarında aratılan Enine Boyuna programı sunucusu ve moderatörü olan Hülya Hökenek, haber kanallarının deneyimli ekran yüzü olarak biliniyor. Gelin hep birlikte Hülya Hökenek hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Hülya Hökenek Evli mi, Aslen Nerelidir?

Öncelikle meraklıları için belirtelim ki Hülya Hökenek evlidir. Hülya Hökenek’in eşi film yapımcısı Kamer İncedursun‘dur. 22 Eylül 2018 tarihinde İstanbul’da düzenlenen düğün töreniyle dünya evine girdi. Çiftin nikah şahitleri arasında Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Sefer Turan yer aldı. Kanal 7 ve TRT’den birçok isim de düğünde hazır bulundu.

Aslen Şırnak Cizre’li olan sunucu hakkında tüm detaylar makalemiz devamında…


Hülya Hökenek Kimdir?

1988 tarihinde Şırnak Cizre‘de gözlerini açan Hülya Hökenek, İlk, orta, lise eğitimini memleketinde tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Radyo-Sinema ve Televizyon bölümünde aldı. Üniversitenin ilk yıllarında gazeteci Fatih Altaylı ile tanışması, kariyerinde dönüm noktası oldu. Akademi İstanbul’da eğitim aldı. 

Hülya Hökenek, üniversiteden mezun olduktan sonra Fatih Altaylı’nın yanında Kanal D’de çalışma hayatına başladı. Teke Tek programında muhabirlik yaptı.

Daha sonra BRT televizyon kanalına transfer oldu. Burada özel dosya haberciliği bölümünde çalıştı.

Kanal kapanınca Londra’ya gitmiş ve 3 seneye yakın Londra’da kalmış, Dil eğitimi ve London Institute’de Fast Track Journalism okudu. Londra’dan döndükten sonra Kanal 7’de çalışmaya başlamış ardından Kanal Türk Ana Haber Bülteni’ni sundu.

Sonrasında ise TRT Habere geçiş yaptı. 7 yıl boyunda TRT Haber kanalında haber spikerliği ve programcılığı yaptı.

2018 yılında Habertürk TV‘ye transfer olan deneyimli sunucu görevini hala sürdürüyor. 24 Eylül 2018‘de film yapımcısı olan Kamer İncedursun ile dünya evine girmiştir. Kendisi bilardo ve satrançta oldukça iddialıdır. Koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.

Hülya Hökenek, Habertürk‘te hafta için her gün saat 12:00’da Gün Ortası ve Cumartesi akşamları saat 21:00’da Enine Boyuna programıyla izleyici karşısına çıkıyor.


Hülya Hökenek’in Eşi Kimdir?

Hülya Hökenek’in eşi Kamer İncedursun 1988 yılında dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Daha sonra aynı bölümde Yüksek Lisans yaptı. Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema-TV bölümünde 2017 yılında doktora yaptı. Adını Sen Koy, Kırgın Çiçekler dizileri ile Bugün Dünden Daha Güzelsin belgeselinin yapımında görev aldı.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu