Kimdir

Hüseyin Yücel Aslen Nereli? Hüseyin Yücel Ne İş Yapıyor?

Hüseyin Yücel Aslen Nereli? Hüseyin Yücel Ne İş Yapıyor? Basketbol Süper Ligi ekibi Bahçeşehir Koleji SK’nin kurucusu ve ilk başkanı Hüseyin Yücel en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Türk iş insanı ve spor yöneticisi olan Hüseyin Yücel Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenlere bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Hüseyin Yücel Aslen Nereli?

Türk iş insanı ve spor yöneticisi Hüseyin Yücel, 11 Ağustos 1982, İstanbul doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 42 yaşındadır. Hüseyin Yücel’in Babası, Enver Yücel, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu başkanıdır. Lise eğitimini Saint Benoît Fransız Lisesinde tamamlayan Yücel, lisans eğitimini ise Fransa’da Paris 1 Panthéon-Sorbonne Üniversitesi Ekonomi ve İşletme bölümlerinde tamamlamıştır.

Üniversite eğitiminden sonra Türkiye‘ye dönen Hüseyin Yücel aile şirketlerinde çalışmaya başladı. 2011 yılında Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okullarının İcra Kurulu yönetimine geçti.

2017 yılında Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Basketbol Takımı’nı kurdu. Takım, ilk yılında Süper Lig’e çıktı, 2022 yılında ise FIBA Europe Cup şampiyonu oldu.

Hüseyin Yücel, Çiğdem Yücel ile evlidir ve 2 çocuk Babasıdır. İleri seviyede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.


Hüseyin Yücel Ne İş Yapıyor?

İş İnsanı ve Spor yöneticisi olan Hüseyin Yücel, Beşiktaş’ın 2. başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okullarının İcra Kurulu başkanı ve BAU Mütevelli Heyet Başkan Vekilidir.


Hüseyin Yücel: Instagram

Hüseyin Yücel: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu