Kimdir

İdil Yazar Kimdir, Kaç Yaşında? İdil Yazar Hayatı ve Biyografisi

İdil Yazar Kimdir, Kaç Yaşında? İdil Yazar Hayatı ve Biyografisi. Kızılcık Şerbeti dizisinde gurme olarak dizide yer alan İdil Yazar Yemek tarifleri ve Youtube kanalı ile oldukça tanınan gurmelerden biridir. İdil Yazar Nerelidir, Hangi Üniversiteden Mezun? merak edilirken ayrıca İdil Yazar sevgilisi, eşi ve boşandı mı? soruları da araştırılmakta. Gelin birlikte İdil Yazar hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

İdil Yazar Kimdir?

Türkiye’de en çok bilinen Kadın Gurmeler arasında yer alan İdil Yazar Kimdir? merak edilmekte. Özellikle Kızılcık Şerbeti dizisinde gurme olarak rol alması sonrasından en çok araştırılan isimler arasında yer alan İdil Yazar, 1985 yılında Bursa’da doğdu. 2024 yılı itibari ile 39 yaşındadır ve aslen Bursalıdır. Eğitim hayatından kısaca bahsedecek olursak; Lise eğitimini Koç Lisesi’nde, üniversite eğitimini de Pazarlama ve Girişimcilik alanları üzerine Amerika’da Babson College’da tamamladı.

Kendine ait web sitesi ve Youtube kanalı bulunan İdil Yazar, youtube kanalını açmadan önce birbirinden farklı sektörlerde iş tecrübelerine sahip bir isimdir. İlk iş deneyimi olarak bahsedecek olursak yurt dışında bulunan ve dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan Coty’de 2 sene iş deneyimi edinmiştir. Ardından ise 2009 yılında Türkiye’ye dönen İdil Yazar, OnDemandGroup ve Digitürk’te içerik bölümlerinde çalıştı. Bunun üzerine ise LigTV’de spor spikerliği ile kariyerine devam etti.


İdil Yazar Hayatı ve Biyografisi

İş tecrübeleri sonrasında spikerlikte yapan İdil Yazar 2015 yılında; sunuculuk tecrübesi, mutfak eğitimi ve yemeğe olan tutkusu ile birleştirerek, dijital bir yemek kütüphanesi kurmak için ‘İdil Yazar’ youtube kanalını açtı. Yemek tarifleri ve birbirinden farklı çeşitli içerikler üreten Yazar, YouTube’un 1000’den fazla tarif ve 1 milyondan fazla abone ile en büyük kanallarından biri oldu.

Türk mutfağını dünyaya tanıtmak için; Eat and Shine adında İngilizce youtube kanalını açtı. Hurriyet.com.tr ve Milliyet Gazetesinde 3 yıl köşe yazarlığı yaptı. CNNTÜRK, BEIN GURME kanallarında yemek programı, TRT’de ise yemek üzerinde belgesel sundu. Chopra Center Sertifikalı Ayurveda Eğitmenidir. Aynı zamanda “30 Dakikada Başlangıçlar”, “30 Dakikada Ana Yemekler” ve “30 Dakikada Tatlılar” adlı ve “Çikolata” adında 4 yemek kitabı bulunmaktadır.

Özel hayatından bahsedecek olursak; 2013-2017 yılları arasında iş insanı Tolga Tatari ile evli kaldı. Çiftin, ‘Ali’ (d.2015) adında bir oğlu bulunuyor. İdil Yazar 1.70 metre boyunda, 55 kilodur.

Instagram 👉 İdil Yazar


👉 Menderes Samancılar Kimdir, Nerelidir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu